Samsung prinesie veľké OLED TV už v 2. štvrťroku

Samsung Electronics odhalil na podujatí IFA Global Press Conference (GPC) 2012, ktoré sa konalo 12. až 15. apríla v chorvátskom Dubrovníku svoj biznis plán v oblasti televíznej techniky. Konferencia je akýmsi avízom pred najväčšou výstavou spotrebnej elektroniky v Európe – tohtoročná IFA sa bude konať od 31.augusta do 5. septembra 2012 v Berlíne.

 Samsung smart

Už na januárovej výstave CES 2012 v americkom Las Vegas prezentoval Samsung 55 palcový OLED televízor, ktorý je produktom z ríše snov (hrúbka, či skôr štíhlosť, hmotnosť, kontrast, spotreba, inteligencia). A na GPC potvrdil Michael Zoelle, obchodný riaditeľ divízie TV/AV Samsungu pre Európu, že veľké OLED TV začne vyrábať ešte v priebehu druhého kvartálu.

Tip: Dych vyrážajúca Super OLED TV od Samsungu už tento rok

S dostupnosťou na trhu to však také horúce nebude, pretože  Zoelle zároveň informoval, že ceny a kompletnú produktovú radu plánuje firma odhaliť až na výstave IFA a tá sa bude konať až koncom 3. štvrťroku. Samsung pritom sľubuje „totálne nový dizajn, koncept a úplne nové, prémiové televízory“.

 Samsung OLED

Prognózy a výsledky TV trhu podľa Samsungu. Každý 2. 3D TV je Samsung a svetová jednotka predá viac  smart TV ako v poradí 2., 3. a 4. producent dokopy. V roku 2012 bude 80% (LCD) TV s LED podsvietením a 60% prijímačov bude inteligentných.

Pohľad na tohtoročný vývoj trhu je optimistický. V Európe by mal predaj TV narásť o 10% na 60 miliónov kusov, pričom podiel 3D TV by mal dosiahnuť zhruba 30 percent.

Samsung OLED Samsung smart DO

Miss IFA prezentuje Smart TV. Vpravo inteligentný diaľkový ovládač Samsung s touchpadom. Zdroj: Tech-On!

Podiel tzv. smart TV stúpne v tomto roku na 60%, predpovedá Samsung, ktorý je aj v tomto segmente trhu (ako nakoniec prakticky v každom) svetovým lídrom. Jeho trhový podiel je vyšší ako dvojky, trojky a štvorky dokopy.

 

Už vo februári začal Samsung dodávať svoje smart TV rady ES8000, ktoré sú vybavené aj kamerou a mikrofónom a dokážu rozpoznávať gestá, tváre a disponujú aj hlasovým ovládaním. K výborným výsledkom predaja televízorov so značkou Samsung prispieva aj Slovensko, keď brány závodu Samsungu v Galante opustí ročne niekoľko miliónov televízorov. Od roku 2011 sa v Galante vyrábajú aj smart TV.

 

Foto: Samsung