Samsung predstavil vylepšený ohybný displej

ZDROJ | Samsung

Samsung je etalónom smartfónov, čo potvrdzujú aj inovácie, s ktorými prichádza. Teraz spoločnosť ukázala svetu vylepšený ohybný displej.

Písal sa rok 2013 a kórejský gigant ukázal svetu prvý smartfón, ktorý mal ohybný displej. Ohybný je v tomto prípade silné slovo, išlo skôr o zahnutý panel, ktorý bol zaoblený len na jednej strane.

Rok na to sme sa dočkali Samsungu Galaxy Note Edge, ktorý už bol určený pre široký trh. Išlo tak znova o prvý inteligentný telefón pre masy, ktorý mal zahnutý displej.

Dnes na paneloch, ktoré má Galaxy S7 Edge či dokonca S8 nevidíme nič špeciálne. Jednoducho ich považujeme za novodobý štandard. O pár rokov sa ale možno konečne dočkáme plne tvarovateľných displejov.

Pozrite siSpoznajte Samsung Galaxy S8/S8+ (1. časť): Infinity displej

Pri udalosti Society for Information Display totiž Samsung všetkým ukázal svoju predstavu budúcnosti displejov. Demonštrácia prebiehala na 9,1-palcovom AMOLED displeji, ktorý je bohužiaľ len konceptom. I napriek tomu sa vie ohnúť či naťahovať o 12 milimetrov, a to i v strede.

ZDROJ | Samsung

Rozlíšenie spoločnosť neuviedla, no vieme aspoň to, že takéto formovanie displeja bolo možné vďaka technológii, pri ktorej bol použitý polykryštalický kremík s nízkou teplotou. Ten pomáha s ohýbaním potrebných pixelov pri naťahovaní.

Znova sme sa nedozvedeli, kedy sa takéto riešenia dostanú do reálneho používania. Samsung sa o to už niekoľkokrát pokúsil, no zatiaľ bezúspešne. Využitie tu ale určite je.

ZdrojSamsung

Komentáre k článku