Samsung má herný monitor s uhlopriečkou 49″ (124 cm)

Ak ste doteraz čakali na poriadny herný monitor od Samsungu, dočkali ste sa. Výrobca predstavil hneď tri, pričom ten najväčší má uhlopriečku až 124 centimetrov.

Trio zahnutých monitorov príde v rozmeroch 27, 32 a 49 palcov. Spoločnosť je známa pre svoje kvalitné displeje a novinky nebudú výnimkou.

Pozrite siSamsung predstavil vylepšený ohybný displej

Všetky tri panely ponúkajú podporu HDR aj Quantum Dot technológiu. Ide vlastne o QLED, pričom pri zobrazovaní je použitý LCD panel, ktorý využíva LEDky. Práve Quantum Dot má umožniť hlbšiu čiernu, širší farebný gamut i vyšší jas. S AMOLED displejmi sa však porovnávať nedá.

ZDROJ | Samsung

Monitory sú schopné zobraziť 1,07 miliardy farieb a pri hrách bude užitočná 144 Hz obnovovacia frekvencia. Všetky tri Samsung monitory prídu aj s funkciou Radeon FreeSync 2, ktorá je obdobou G-SYNC. O tej však reč nie je.

Jediný rozdiel medzi najväčším panelom a ostatnými dvoma je rozlíšenie. Menší bratia majú 2 560 x 1 440 pixelov, zatiaľ čo 49-palcový obor ponúka 4K Ultra HD rozlíšenie (3 840 x 1 080 px). Táto alternatíva má takisto mini DisplayPort.

ZDROJ | Samsung

Cena za najmenší model začína na 599 dolárov, o stovku viac stojí 32-palcový variant a za 124-centimetrový monitor si bude musieť používateľ zaplatiť 1 500 dolárov.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Dostali sme oficiálne správy o cene od samotného Samsungu. Cena za najmenší model bude 714 €, 32-palcová verzia bude stáť 759 € a cena najväčšieho súrodenca sa bude pohybovať na úrovni 1 519 €. Dostupné by mali byť v auguste.

ZdrojSamsung

Komentáre k článku