Samsung má herný monitor s uhlopriečkou 49″ (124 cm)

ZDROJ | Samsung

Ak ste doteraz čakali na poriadny herný monitor od Samsungu, dočkali ste sa. Výrobca predstavil hneď tri, pričom ten najväčší má uhlopriečku až 124 centimetrov.

Trio zahnutých monitorov príde v rozmeroch 27, 32 a 49 palcov. Spoločnosť je známa pre svoje kvalitné displeje a novinky nebudú výnimkou.

Pozrite siSamsung predstavil vylepšený ohybný displej

Všetky tri panely ponúkajú podporu HDR aj Quantum Dot technológiu. Ide vlastne o QLED, pričom pri zobrazovaní je použitý LCD panel, ktorý využíva LEDky. Práve Quantum Dot má umožniť hlbšiu čiernu, širší farebný gamut i vyšší jas. S AMOLED displejmi sa však porovnávať nedá.

ZDROJ | Samsung

Monitory sú schopné zobraziť 1,07 miliardy farieb a pri hrách bude užitočná 144 Hz obnovovacia frekvencia. Všetky tri Samsung monitory prídu aj s funkciou Radeon FreeSync 2, ktorá je obdobou G-SYNC. O tej však reč nie je.

Jediný rozdiel medzi najväčším panelom a ostatnými dvoma je rozlíšenie. Menší bratia majú 2 560 x 1 440 pixelov, zatiaľ čo 49-palcový obor ponúka 4K Ultra HD rozlíšenie (3 840 x 1 080 px). Táto alternatíva má takisto mini DisplayPort.

ZDROJ | Samsung

Cena za najmenší model začína na 599 dolárov, o stovku viac stojí 32-palcový variant a za 124-centimetrový monitor si bude musieť používateľ zaplatiť 1 500 dolárov.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Dostali sme oficiálne správy o cene od samotného Samsungu. Cena za najmenší model bude 714 €, 32-palcová verzia bude stáť 759 € a cena najväčšieho súrodenca sa bude pohybovať na úrovni 1 519 €. Dostupné by mali byť v auguste.

ZdrojSamsung

Komentáre k článku