Samsung predstavil novú generáciu unikátnych televízorov The Frame

ZDROJ | Samsung

Televízory pre ľudí, ktorí majú radi umenie a dizajn, aj tak by sa dali označiť televízory Samsung The Frame. Teraz prichádza ďalšia generácia, ktorá dostala nové vylepšenia a lepší obraz.

recenziaSamsung The Frame – televízor s pridanou umeleckou hodnotou

Samsung minulý rok predstavil televízory, ktoré mali okrem primárnej úlohy – slúžiť ako televízor, aj sekundárne využitie. V čase, keď sa TV nepoužíva, stane sa z neho umelecké dielo, displej v ráme (frame). Na obrazovke sa zobrazí podľa výberu používateľa vybraný obraz, fotografia, či kresba. Dobre vieme, ako vyzerá vypnutý displej na veľkom televízore, nepekná tmavá obrazovka. Kto si teda nechce pokaziť štýl svojho obydlia a zároveň nechce prísť o telkáč, Samsung mu podáva pomocnú ruku.

Pozrite siSamsung The Frame – TV namiesto obrazu, alebo obraz namiesto TV

Dva nové modely televízorov majú obrazovku 4K UHD s HDR10+, predchádzajúca generácia mala „len“ HDR Pro. Nové funkcie teraz umožňujú používateľom prenášať údaje o Wi-Fi zo smartfónu do TV, takže netreba nanovo vyhľadávať sieť a zadávať heslo. Nový Samsung Frame TV má zabudovaného asistenta Bixby, takže dokáže prijímať hlasové povely, ktorými môže ovládať kompatibilné zariadenia v domácnosti.

ZDROJ | Samsung

Ako sme tu spomenuli, keď sa Frame TV nepoužíva ako televízor, využije sa jeho displej na zobrazenie umeleckých diel. Jednotlivé diela je možné si kúpiť, alebo predplatiť v obchode Samsung Art Store za 4,99 na mesiac, pričom noví zákazníci dostanú mesiac zadarmo.

Rám na televízore sa dá vymieňať, takže by mal zapadnúť do štýlu miestnosti, kde bude umiestnený, alebo podľa zobrazeného diela. Rámy sú k dispozícii v štyroch farbách – čierne, biele, orechové a béžové drevo. Na televízor sa upevňujú pomocou magnetov. Zabudované snímače v televízore upravia jas obrazovky podľa času a okolitého osvetlenia.

ZDROJ | Samsung

Televízory sú už v ponuke na webovej stránke výrobcu, na pulty predajní a do e-shopov prídu v priebehu júla. Menší, 55-palcový model stojí 1 999 dolárov, 65″ výjde na 2 700 dolárov. Je to veľa? Ako sa to vezme. Nejaká drobnosť od Picassa vytiahne z vrecka našinca o niečo viac a to pritom nie je ani v HDR.

 

ZdrojSamsung

Komentáre k článku