Samsung patentoval lietajúci displej ovládaný očami, na čo mu bude?

Holandský portál letsgodigitval.org informuje o novom patente Samsungu, ktorý opisuje akéhosi drona s displejom ovládaného očami. Aké bude jeho využitie?

Kórejská spoločnosť žiadosť o patent číslo 9,891,885 podala ešte na začiatku januára 2016. Uznaný bol len 13. februára, keď sa ku nemu dostala aj verejnosť. Samsung patent opisuje ako obrazovku (v podobe tabletu či dokonca notebooku) pripevnenú ku dronu poháňanému štyrmi vrtuľami. Ovládať ho majú používateľove oči či pohyby rúk.

ZDROJ | USPTO

Dron by mal okrem toho obsahovať celú plejádu senzorov. Spomína sa kamera, GPS, gyroskop, akcelerometer, Wi-Fi, systém na rozpoznanie hlasu, vibračná odozva aj senzor na vnímanie prekážok. Zariadenie by vďaka tomu mohlo sledovať nielen zreničku, ale aj pohyb prstov i hlavy, všetko samozrejme v reálnom čase. Tieto informácie môžu byť využité na jeho ovládanie alebo sledovanie používateľa a prispôsobenie displeja.

Pozrite siSkydio R1 – autonómny dron s 13 kamerami do každého terénu

ZDROJ | USPTO

Zaujímavosťou je aj akýsi kĺb, vďaka ktorému je dron obratnejší a displej môže natočiť ku používateľovi aj v menej vhodných podmienkach. Samotná jednotka navyše nie je limitovaná na štvorcový tvar a mala by byť schopná meniť formu.

ZDROJ | USPTO

Ako to už býva, nie všetky patenty sa aj skutočne stanú reálnymi zariadeniami. Dohady ale hovoria o využití dronov spoločnosťami, ktoré chcú propagovať svoje produkty. Gadget by tak mohol sledovať zákazníkov v obchode a počas nákupu ich otravovať s reklamami. To je však skutočne ďaleká budúcnosť a najbližších pár rokov by sme sa útokov dotieravých dronov dočkať nemali. Uplatnenie by si patentovaná technológia mohla nájsť v zábavnom priemysle, kde by mohla streamovať videá či televízne programy.

ZdrojBGR,USPTO

Komentáre k článku