Samsung Note má silného konkurenta. Moto g pro kúpite za tretinu

ZDROJ | Motorola

O tom, že moto g je silná značka svedčí aj fakt, že sa už predalo viac ako 100 miliónov smartfónov vrátane najnovších modelov. Novinka s prívlastkom PRO je určená nielen pre bežných používateľov, ale aj tých, ktorí od smartfónu očakávajú ďalšiu pridanú hodnotu.

Moto g pro má 6,4-palcový Max Vision displej s rozlíšením 1 080 x 2 300 pixlov a 399 ppi. Poháňa ho osemjadorvý procesor Qualcomm Snapdragon 665 (12 nm) spárovaný so 4 GB RAM a 128 GB internou pamäťou.

ZDROJ | Motorola

Smartfón beží na Androide 10, podpora Android One zabezpečí včasný prísun aktualizácii a bezpečnostných záplat. Rozmery zariadenia sú 158,6 x 75,8 x 9,2 mm pri hmotnosti 192 gramov.

Li-Po batéria s kapacitou 4 000 mAh dokáže prehrávať videá 19 hodín, podporuje 15 W rýchlonabíjanie, nabíja sa cez USB-C port. O konektivitu sa ďalej stará Bluetooth 5.0, Wi-Fi 5, dual nano SIM, NFC, GPS, Glonass, Galileo a dokonca 3,5 mm audio konektor. Interná pamäť sa dá rozšíriť microSDXC kartou.

ZDROJ | Motorola

Vzadu sa nachádza čítačka odtlačkov prstov, LED blesk a trojitý fotoaparát. Hlavný má 48 Mpx rozlíšenie s clonou f/1,7, technológiou Quad Pixel a podporou 4K videí. Druhý objektív plní funkciu „akčnej kamery“, má 16 Mpx rozlíšenie, clonu f/2,2, 117 ° (ultraširoký) uhol záberu, poradí si s videom 1080p/30 FPS. Posledný je makro objektív s 2 Mpx, f/2,2.

S dotykovým perom ste pripravení na pohodlné editovanie fotografií, zapisovanie poznámok, skicovanie, kopírovanie a vkladanie textu, či dokonca aj na označovanie plochy pri vytváraní screenshotov.

Webkamera má 16 Mpx rozlíšenie s clonou f/2,0. Zážitok pri sledovaní filmov umocnia stereo reproduktory a inteligentný zvuk Dolby. Nová funkcia Moto Gametime zabráni neželanému prerušeniu počas hry (napríklad telefonický hovor).

ZDROJ | Motorola

Moto g pro je navrhnutý tak, aby pomohol pri práci a zlepšil produktivitu pomocou vstavaného stylusu. Unikátny systém troch kamier s umelou inteligenciou a s technológiou Quad Pixel pridáva smartfónu ďalšie významné plus.

Moto Experiences pomôže s často používanými funkciami, appka Moto Note slúži na využívanie stylusu a písanie bez toho, aby ste museli odomkýnať smartfón.

Motorola moto g pro má „vodoodpudivý dizajn“, ktorý vytvára bariéru pomáhajúcu chrániť pred miernym vystavením vode, ako je náhodné poliatie, postriekanie, pot, či mierny dážď. Pozor, nezamieňajte si to s vodotesnosťou!

ZDROJ | Motorola

Novinka sa začne predávať v Európe za 299 € už od budúceho týždňa. Cena je pomerne priaznivá, zvlášť ak si uvedomíme integráciu dotykového pera a porovnanie s jediným konkurentom Samsungom Note. Ten ho však predbieha výkonom, displejom, ale aj fotoaparátom.

ZdrojMotorola TS

Komentáre k článku