Samsung nenápadne predstavil smartfón A03. Nie je vôbec zlý!

ZDROJ | Samsung

Samsung nevyrába len vlajkové lode. Na svoje si prídu používatelia, ktorým stačí menšia výbava – za menšiu sumu. Koncern práve rozšíril svoju sériu dostupných smartfónov o model Galaxy A03.

Ide o nástupcu modelu A02, ktorý prišiel na trh začiatkom tohto roku. Ponúka 6,5-palcový HD+ Infinity-V displej so 60 Hz obnovovacou frekvenciou. Poháňa ho 8-jadrový procesor s taktom 1,65 GHz, Samsung však nešpecifikuje konkrétny čipset.

V ponuke bude niekoľko konfigurácií operačnej a internej pamäte, používatelia si budú môcť vybrať z 3 GB RAM/32 ROM, 4 GB/64 GB a 4 GB 128 GB. Zatiaľ nevieme, či bude možné rozšíriť pamäť pomocou microSD kariet.

Pozrite siSkončí Samsung Galaxy Note a bude už len jedna vlajková loď?

Duálny fotoaparát sa skladá zo 48 Mpx (f/1,8) hlavného objektívu a 2 Mpx (f/2,4)  snímača hĺbky, ktorá sa postará o portréty v režim na výšku. Webkamera má 5 Mpx s clonovým číslom f/2,2. Dodávame, že model A3 mal hlavný fotoaparát s rozlíšením 13 Mpx.

ZDROJ | Samsung

Poteší batéria s kapacitou 5 000 mAh a nájdete tu dokonca technológiau Dolby Atmos, ktorý bežne v lacných smartfónoch nebýva. Výrobca nespresnil ani to, v akej verzii je predinštalovaný Android a nevieme teda ani to či bude vybavený novou nadstavbou One UI 4.0, alebo staršou One UI.3. Rozmery zariadenia sú 164,2 x 75,9 x 9,1 mm.

Novinka bude na výber v troch farbách, čiernej, modrej a červenej. Dostupnosť a cenu na našom trhu zatiaľ nepoznáme. Predpokladáme, že to bude menej ako 200 eur.

ZdrojSamsung

Komentáre k článku