Samsung na CES 2016 predvedie trojicu projektov Creative Lab

ZDROJ | Samsung

Samsung na blížiacom sa veľtrhu elektroniky CES 2016 v Las Vegas ukáže svetu trojicu projektov, ktoré sa zrodili vo vlastnom startupovom inkubátore Creative Lab (C-Lab). Ten vznikol na podporu nápadov a experimentov zamestnancov Samsungu.

V trojici projektov, ktoré budú prezentované od 6. do 9. 1. 2016 v pavilóne G, je WELT – zdravotný opasok, TipTalk – počúvanie zvuku bez náhlavnej súpravy a rink – ovládač mobilných VR zariadení. Pre lepšiu predstavu, čo od nich môžeme očakávať, si o každom z nich ešte niečo povedzme.

Samsung LAB Project 02 WELT
ZDROJ | Samsung

Pozrite siSamsung začal vyrábať nový Bio-Processor

Opasok WELT sa dá zaradiť medzi smart wearable produkty. Vďaka diskrétnemu dizajnu umožňuje pomocou inteligentného snímača jednoduché sledovanie zdravia. WELT je schopný zaznamenávať veľkosť pásu používateľa, stravovacie návyky, počet prejdených krokov, ale aj čas strávený v sede. Tieto dáta prostredníctvom špeciálnej aplikácie umožnia zostavovanie individuálnej zdravotnej starostlivosti a hmotnostného manažmentu.

Samsung LAB Project 03 TipTalk
ZDROJ | Samsung

Pozrite siSamsung Gear S2: najkrajšie hodinky výrobcu

TipTalk je zaujímavý nový UX, umožňujúci počúvať zvuk z inteligentných zariadení (napr. Samsung Gear S2) bez náhlavnej súpravy alebo slúchadiel, a to jednoduchým dotykom prsta na uchu. Vďaka tomu sa zlepší počuteľnosť hovorov, ktoré tak môžu byť uskutočnené na verejnosti aj v miestach citlivých na hluk (napr. koncertná sieň), alebo hlasných prostrediach (stavenisko a pod.).

TipTalk je v tvare hodinkového náramku a môže byť implementovaný k akýmkoľvek hodinkám (analógovým aj smart). Následne je synchronizovaný so smartfónom, podporujúcim funkciu Text-to-Speech.

Samsung LAB Project 06 rink
ZDROJ | Samsung

Pozrite siSamsung Gear VR Innovator Edition: dostanú vás!

Pokročilý ručný pohybový ovládač mobilných VR zariadení, to je rink. Ten umožňuje intuitívnejší a diferencovanejší spôsob komunikácie s virtuálnym svetom. Schopnosť takéhoto prepracovanejšieho ovládania hry alebo obsahu len pomocou vlastnej ruky poskytne používateľovi hlbšiu úroveň mobilného VR zážitku. Pod článkom si pozrite aj malú ukážku použitia ovládača rink. Na výstave CES 2016 sa teda máme na čo tešiť.

Samsung LAB Project 05 rink
ZDROJ | Samsung

https://www.youtube.com/watch?v=dHrfMpH7Bf8

ZdrojSamsung

Komentáre k článku