Samsung MediaSquare je koncept zdieľania obsahu

ZDROJ | Samsung

Samsung okrem svojich hardvérových noviniek počas výstavy CES 2016 predstavil aj MediaSquare. Neviete čo to je? Je to vízia výrobcu o tom, ako budeme v budúcnosti zdieľať multimediálny obsah so svojimi priateľmi, bez potreby zložitého nastavovania.

Pozrite siSporák Samsung s Wi-Fi a meniteľným LED posvietením

Samozrejme základom konceptu je inteligentný televízor Samsung, ku ktorému sa prostredníctvom aplikácie prepojujú smartfóny používateľov, alebo dokonca inteligentné hodinky Samsung Gear S2. Pri prezeraní si fotografií so spoločnej dovolenky sa tak môžu na výslednom zážitku podieľať všetci a posielať svoje fotografie priamo do televízie.

https://youtu.be/mu5Dxj6xdvY

Riešenie dokonca myslí aj na ovládanie televízora, pretože každý pripojený smartfón môže suplovať diaľkové ovládanie k televízoru a prepínať kanály, či nastavovať hlasitosť. Samsung samozrejme v prípade svojho konceptu nezabudol ani na zdieľanie hudby. Používatelia tak môžu skladby zo svojich smartfónov pridávať do spoločného playlistu.

Samsung MediaSquare 02
ZDROJ | Samsung

Samsung by v budúcnosti chcel do svojej služby Samsung MediaSquare pridať aj rôzne hry, ktoré by na Smart TV mohli hrať viacerí používatelia. Každý pritom bude hrať na svojom smartfóne. MediaSquare je zaujímavý nápadom, uvidíme ako to bude, keď ho Samsung prinesie aj pre bežných používateľov.

ZdrojSamsung

Komentáre k článku