Samsung má telku väčšiu ako vaša obývačka! 292″ domov len tak nezmestíte

Samsung počas výstavy InfoComm 2019 v americkom Orlande predstavil nový obrí televízor Wall Luxury. Už z názvu je jasné, že nebude pre každého. Nová telka je navyše konfigurovateľná, vďaka čomu môže mať až neuveriteľných 292 palcov na uhlopriečke! Cenu Samsung radšej ani nezverejnil.

Pozrite siBude technológia microLED pokoriteľom OLED?

Juhokórejský výrobca sa nenechal zahanbiť na InfoComm 2019 predstavil novú generáciu televízorov s technológiou microLED. Vďaka tomu je možné televízory jednoduchšie konfigurovať a škálovať. Základná verzia má uhlopriečku 73 palcov (185 cm) s Full HD rozlíšenie. Maximom, čo vie Samsung aktuálne vyrobiť je 292-palcový obor (741 cm) s až 8K Ultra HD rozlíšením (7 680 x 4 320 px).

Samsung The Wall z minulého roka. ZDROJ | Samsung

Televízor má byť schopný životnosti minimálne 100 000 hodín, čo je takmer 11,5 roka neustáleho sledovania, na čo je aj stavaný. Vzhľadom na obrie rozmery a určite aj cenu si Wall Luxury budú môcť dovoliť iba tí najmajetnejší, alebo firmy, ktoré si televízor s hrdosťou postavia do prijímacích miestností, kde na nich bude neustále bežať nejaká firemná prezentácia.

Pozrite siSamsung má prvú modulárnu microLED telku do obývačky

Ale keďže ide aj o telku pre ľudí, k dispozícii je aj režim Ambient Mode, ktorý Samsung s radosťou používa vo svojich aktuálnych modeloch. Pokiaľ nie je telka zapnutá, môže zobrazovať rôzne obrazy či už od svetových umelcov, alebo vaše vlastné zábery.

Srdcom je procesor Quantum Processor Flex s umelou inteligenciou, ktorý vylepšuje každý obraz, ktorý je na vstupe do televízora. Maximálny jas displeja je 2 000 nitov. Displej pracuje s 120 Hz frekvenciou. Samozrejmosťou je aj podpora HDR.

ZDROJ | Samsung

Aj napriek obrím rozmerom sa Samsun chváli pomerne malou hrúbkou – len 3 cm. To je už čo povedať, keďže aktuálne top-end modely s 4K UHD rozlíšením majú pokojne aj viac ako 3 cm.

Samsung Wall Luxury má byť dostupná v priebehu júla tohto roka. Cenu žiaľ nepoznáme ani pre najmenší model. Rovnako nie sú známe ďalšie technické parametre.

Pozrite siČo je to microLED, technológia ktorá má poraziť aj OLED?

 

 

ZdrojSamsung

Komentáre k článku