Samsung má prvý displej pre mobilnú virtuálnu realitu

ZDROJ | Upload VR

Samsung počas výstavy Display Week v San Franciscu, kde bol predstavený aj nový farebný E-Ink displej, predstavil svoj prvý displej pre mobilné telefóny s Ultra HD rozlíšením.

Nie je síce prvý na svete, ale práve Samsung z neho môže vyťažiť najviac. Sony Ultra HD displej už má, dokonca aj v reálnom produkte – Xperia Z5 Premium, no jeho využitie je veľmi obmedzené.

Juhokórejský Samsung, ktorý sa svetu VR venuje už niekoľko rokov z nového displeja môže spraviť dobrý biznis. Veď svoje displeje dodáva pre množstvo iných výrobcov, ktorí môžu stavať na jeho ultrajemnom rozlíšení, ktoré pre bežné použitie nikto nikdy nevyužije.

RECENZIA Sony Xperia Z5 Premium – lahôdka s Ultra HD displejom

Samsung Gear VR 1
ZDROJ | Samsung

Ak ho však použijete s VR okuliarmi (napr. Gear VR), svet virtuálnej reality bude výrazne detailnejší. Súčasné maximum je totiž QHD, teda 1 440 x 2 560 px. Ultra HD displej má 2 160 x 3 840 px. V prípade predstaveného 5,5-palcového displeja je tak nárast jemnosti o 272 PPI (806 – 534 PPI), resp. o takmer polovicu!

To je už celkom slušný rozdiel, hlavne keď sa na displej pozeráte cez optiku, ktorá jeho obraz približuje niekoľkonásobne. Zatiaľ jediným problémom je fakt, že nový displej Samsungu je koncept. Ten má jas na úrovni 350 nitov a zobrazuje 97% farebný gamut.

Povráva sa síce, že nový Note 7 (Note 6 sa má vynechať) bude disponovať práve takýmto displejom, no to sú neoverené informácie. Reálnejšie znie, že Ultra HD displej v Samsungu uvidíme až v novom Galaxy S8 budúci rok.

Pozrite siVirtuálna realita – boom či bublina?

Samsung Gear VR 2
ZDROJ | Samsung

 

ZdrojUpload VR

Komentáre k článku