Samsung má nový robotický vysávač PowerBot má 130 W motor

ZDROJ | Samsung

Samsung vylepšil svoj robotický vysávač série PowerBot hlavne o novú kefu, ktorá by mala byť šetrnejšia k tvrdým podlahám. Výkon motora je podľa výrobcu 130 W, maximálny sací výkon je však 20 W. Nová kefa je síce z nového materiálu, ale je užšia. 

ZDROJ | Samsung

Samsung PowerBot VR20R7250WC, ako znie kompletný názov nového robotického vysávača vychádza z predchodcu, modelu VR20M707CWD z roku 2017. Samsung spravil mierny facelift a tak je najväčšou zmenou kefa v spodnej časti vysávača. Tá je úplne nová. Namiesto silikónu je vyrobená zo semišu.

Kefa vraj obsahuje strieborné vlákna Soft Roller Wide Brush, ktoré svojou rotáciou staticky elektrizujú drobné častice prachu a tým má byť vysávanie efektívnejšie a zároveň šetrné k podlahám. Kefa obsahuje špeciálny systém čistenia namotaných vlasov, ktorý ich sám vo výraznom množstve odstráni. Šírka čistiacej kefy je však 278 mm, predošlý model mal 290 mm kefu.

ZDROJ | Samsung

Vynovený robot využíva zjavne rovnaký elektromotor s výkonom 130 W, ktorý poskytuje sací výkon na úrovni 20 W. Samozrejmosťou je Edge Clean, kedy robot chodí popri stene, vysúva špeciálnu lištu a zvyšuje výkon pre lepšie povysávanie okrajov miestnosti. Hlučnosť je podľa výrobcu 78 dB.

Poteší aj technológia Intelligent Power Control, ktorá automaticky prispôsobuje sací výkon podľa vysávaného povrchu. V závislosti od režimu vysávania dokáže nový robot fungovať buď 60, 75, alebo 90 minút. Batéria má kapacitu 3 600 mAh, nabíja sa 160 minút aj počas vysávania.

Samozrejmosťou je preto technológia Visionary Mapping Plus s FullView Sensor 2.0 pre čo najpresnejšie mapovanie interiéru bez narážania do predmetov na zemi. Novinkou je 3-osový gyroskopický senzor pre vraj rýchlejšiu navigáciu.

Bezvrecková filtračná technológia Cyclone Force udržiava stály sací výkon vysávača, škoda však len 0,3 l zbernej nádoby. Samsung ju ani po rokoch nezväčšil. Nádobka je aspoň ale umývateľná, rovnako ako filter. Výška vysávača je 9,7 cm, hmotnosť je 4,3 kg.

ZDROJ | Samsung

V balení je aj diaľkový ovládač Point Cleaning, s ktorým stačí ukázať na miesto, ktoré chcete vyčistiť, a vysávač k nemu príde sám. Na ovládanie je ale možné používať aj mobilnú appku a Wi-Fi. Samozrejmosťou je možnosť pripojenia do Smart Things zariadení v domácnosti.

ZDROJ | Samsung

Samsung PowerBot VR20R7250WC bude predaji ešte tento mesiac s cenou 899 €.

ZdrojSamsung TS

Komentáre k článku