Samsung má nový modelový rad lacných smartfónov

Nová doba prináša nové riešenia. Samsung si to uvedomuje a tak prináša nový, cenovo dostupný modelový rad smartfónov pre mladých ľudí. Kúpiť sa bude dať iba na internete.

ZDROJ | Samsung

Samsung predstavil dva nové smartfóny Galaxy M10 a M20. Predávať sa začnú o pár dní v Indii. Na Slovensku sa bude dať objednať model M20 v konfigurácii 4 GB RAM a so 64 GB vnútornou pamäťou od druhej polovice februára za príjemných 229 eur.

ZDROJ | Samsung

Galaxy M20 má 6,3-palcový Infinity-V displej s rozlíšením Full HD+ (2340 x 1080). Batéria má kapacitu 5 000 mAh a spolu s funkciou správy napájania sľubuje dobrú výdrž zariadenia. Telefón má moderný USB-C port a 15 W rýchlonabíjačku. Telefónu nechýba 3,5 mm konektor na slúchadlá, čo skôr ako mladých poteší zrejme staršie, konzervatívnejšie ročníky.

https://youtu.be/VOWiT75gPmo

O výkon sa stará osemjadrový procesor Samsung Exynos 7904 (1,8 GHz + 1,6 GHz), operačný systém Android je však len vo verzii 8.1. Samsung sľubuje, že aktualizácia na najnovší Android 9.0 príde v auguste 2019.

Pozrite siČo vieme o pripravovanom Samsung Galaxy S10?

Zariadenie má zadný duálny fotoaparát s ultraširokým objektívom. Hlavný objektív ponúka rozlíšenie 13 Mpx so svetelnosťou f/1,9. Sekundárny fotoaparát má 5 Mpx rozlíšenie so svetelnosťou f/2,2. Jeho ultraširoký, 120˚ objektív, je vhodný napríklad pre fotografovanie krajiniek. Predný fotoaparát má 8 Mpx rozlíšenie so svetelnosťou f/2,0.

ZDROJ | Samsung

Nízka cena prináša svoju daň v podobe staršieho Wi-Fi 802.11 b/g/n 2,4 GHz. Bluetooth je tu však už vo verzii 5.0. Kapacita zariadenia sa dá rozšíriť pomocou microSD karty maximálne o 512 GB.

Pozrite siSamsung Galaxy A9 – štyri fotoaparáty a výbavou bližšie k vlajkovým lodiam

O bezpečnosť údajov sa stará čítačka odtlačkov prstov umiestnená na zadnej strane a funkcia Face Unlock slúžiaca na odomykanie smartfónu rozoznávaním tváre.

Model Galaxy M20 sa bude na Slovensku predávať v čiernom (Charcoal Black) a modrom (Ocean Blue) prevedení. Samsung v rámci zachovania nízkej ceny zvolil niekoľko kompromisov, ale výsledok má šancu osloviť množstvo zákazníkov, ktorým postačí značkový mobil s bežnými parametrami a štvrtinovou cenou v porovnaní s firemným top modelom. Telefón sa bude dať objednať na stránke www.smasung.sk.

ZdrojSamsung

Komentáre k článku