Samsung má nové fotoaparáty pre smartfóny

ZDROJ | Samsung

Samsung dnes predstavil dvojicu úplne nových snímačov pre mobilné zariadenia zo série ISOCELL. Novinky ponúknu slušné rozlíšenie, Dual Pixel technológiu ostrenia a pomerne veľké snímacie body. Teda presnejšie iba jeden z dvojice.

Tým je snímač ISOCELL Fast 2L9, ktorý má mať veľkosť bodu výborných 1,28 mikrometra (čím vyššie číslo, tým lepšie). Na snímači je pritom takýchto bodov až 12 miliónov. O fyzických rozmeroch výrobca mlčí, ale snímač je vraj menší, aby sa zmestil aj do zariadení bez toho, aby fotoaparát trčal z tela.

ZDROJ | Samsung

12 Mpx CMOS snímač je vybavený aj technológiou Dual Pixel, ktorú už poznáme z predošlých modelov a osvedčila sa pri ostrení aj v horších svetelných podmienkach. Čip je určený hlavne pre rýchle ostrenie.

Druhou novinkou je ISOCELL Slim 2X7 s výrazne menšími bodmi (0,9μm) a až 24 Mpx rozlíšením, čo je na tak miniatúrny snímač vcelku zbytočné. Snímač je vybavený technológiou Tetracell. Tá má pomáhať snímaču získavať viac svetla hlavne v tmavých scénach.

ZDROJ | Samsung

Z názvu vychádza aj fungovanie technológie (tetra = 4) – každý pixel využíva 4 okolité pixle tak, aby sa tvárili ako jeden, čím vedia získať viac informácií o scéne. Následne sa použije špeciálny algoritmus a fotografia sa poskladá do jedného celku.

Podľa výrobcu má miniatúrne pixle kvôli tomu, aby ho bolo možné využívať aj v extrémne malých fotoaparátoch. Predpokladať môžme napríklad využitie v predných fotoaparátoch v smartfónoch.

ZDROJ | Samsung

 

ZdrojSamsung

Komentáre k článku