Samsung HT-D7100: domáce kino v kocke

Samsung predstavil na CES 2011 viacero zaujímavých produktov. Popri kamerách (Samsung HMX-Q10: Prvá Full HD kamera aj pre ľavákov!), fotoaparátoch (Samsung SH100: Galaxy S ako hľadáčik fotoaparátu) či smartfóne (Samsung Infuse 4G: 4,5“ Super AMOLED Plus a Full HD video) sme sa dočkali viacerých zaujímavých domácich kín. Jedným z nich je aj HT-D7100, ktorý na prvý pohľad zaujme hranatým retrodizajnom, na druhý pohľad, respektíve počutie, sa prejavia jeho skutočné kvality.

Samsung HT-D7100

Nové domáce kino HT-D7100 si s konkurenciou veru nepomýlite. Jeho retro hranatý dizajn nemusí vyhovovať každému, rozhodne ale upúta. Na veľtrhu CES 2011 dokonca 7100-vka získala ocenenie za inovatívny dizajn a technické prevedenie. Samozrejme, len málokto by si kupoval domáce kino výhradne na základe dizajnu. V súlade s aktuálnym trendom, 7100-vka je zameraná na 3D obraz a 3D zvuk. Obraz zabezpečí v spolupráci s kompatibilným televízorom vďaka integrovanému 3D Blu-ray prehrávaču, samozrejme vo Full HD rozlíšení. Bonusom je konverzia nielen z 2D do 3D, ale aj z nižšieho rozlíšenia na 1080p.

Samsung HT-D7100

Čo sa týka kvalitného zvuku, o ten sa novinka postará sama. Základom je 2.1 reprosústava s celkovým výkonom 110 W, 7100-vka je obohatená aj o technológie Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio, 3D Sound a Crystal Sound Plus, ktoré by mali spoločne vytvárať pôsobivý a čistý 3D zvuk. Vďaka integrovanému Wi-Fi modulu, vrátane štandardu DLNA, nebudete ukrátení ani o internetové služby, reprezentované predovšetkým Samsung Apps. Cenu a dostupnosť výrobca bližšie nešpecifikoval.

Komentáre k článku