Samsung Galaxy Z Flip poškrabete aj nechtom, jeho displej chráni plastová fólia

ZDROJ | JerryRigEverything

Samsung v oficiálnych propagačných materiáloch uvádza, že jeho skladací smartfón Galaxy Z Flip pokrýva „skladacie sklo“. To, čoho sa však budú každodenne dotýkať jeho používatelia, je však v skutočnosti plastová fólia.

Najnovšie video Zacka Nelsona z portálu JerryRigEverything neobsahovalo jeho legendárnu vetu „Scratches at a Level 6 with deeper grooves at a Level 7“, ktorú už tradične spomína pri väčšine testov odolnosti obrazoviek smartfónov voči škrabancom s hrotmi rôznej tvrdosti. „Obrazovka“ skladacieho smartfónu Samsung Galaxy Z Flip sa totiž v jeho teste poškrabala už pri druhej úrovni.

Ako to hovorí aj Zack vo videu, plastový povrch odolá škrabancom hrotu s tvrdosťou 2 až 3, sklo odolá do úrovne 5 až 6, zatiaľ čo zafír používaný najmä na ochranu fotoaparátov na zadnej strane novších smartfónov odolá hrotom až do 8. a 9. úrovne. Infinity Flex displej smartfónu Samsung Galaxy Z Flip teda sklo rozhodne nechráni, no Samsung údajne svojich zákazníkov nezavádzal.

Pozrite siSamsung Galaxy Buds+ ponúknu lepší zvuk, dlhšiu výdrž a novú farbu

Z vyjadrenia spoločnosti pre portál The Verge vyplýva, že ohybné sklo Ultra Thin Glass použité na tomto smartfóne chráni ešte jedna ochranná vrstva podobná tej, akú sme mohli vidieť už aj na povrchu skladacieho smartfónu Samsung Galaxy Fold. Túto „fóliu“ si však používatelia svojpomocne nevymenia.

ZDROJ | Samsung

Podobne ako pri modeli Galaxy Fold, aj v tomto prípade budú môcť ochrannú vrstvu vymeniť iba autorizované servisy spoločnosti. Používatelia budú mať aj v tomto prípade nárok na jednu bezplatnú výmenu obrazovky v hodnote 119 dolárov a jednu bezplatnú ochrannú fóliu špeciálne navrhnutú pre Galaxy Z Flip.

Pozrite siSamsung dopĺňa ponuku nových smartfónov o výkonné nabíjačky na cesty

Prvé komerčne dostupné skladacie smartfóny sú pochopiteľne pod prísnym drobnohľadom celého sveta. Svoje o tom vie aj Motorola, ktorej skladací smartfón razr zlyhal v kontroverznom skladacom teste portálu CNET už po 27 000 zloženiach.

ZdrojJerryRigEverything,The Verge

Komentáre k článku