Samsung Galaxy Xcover Pro – smartfónom s vymeniteľnou batériou ešte neodzvonilo

V rozruchu spôsobenom výstavou CES 2020 predstavil Samsung celkom nenápadne nový odolný smartfón Samsung Galaxy Xcover Pro. Aj napriek telu odolnému voči vode a nárazom ponúka jednoducho vymeniteľnú batériu.

Aj keď takmer všetky smartfóny s operačným systémom Android zo začiatku počítali s možnosťou výmeny batérie jednoduchým otvorením zadného krytu, dnes už budete takúto možnosť hľadať medzi modernými smartfónmi márne. Svetlou výnimkou je nový Samsung Galaxy Xcover Pro, ktorý sa okrem iného môže pochváliť aj vojenskou certifikáciou MIL-STD-810.

Táto certifikácia zahŕňa sériu testov, ktoré v konečnom dôsledku zaručujú, že smartfón napríklad odolá bežným pádom, vode, prachu alebo aj extrémnym teplotám. Touto certifikáciou už dnes disponuje takmer každý odolný smartfón, no takmer žiaden z nich ju nekombinuje s otvárateľným krytom, pod ktorým je umiestnená kedykoľvek vymeniteľná batéria s kapacitou 4 050 mAh.

ZDROJ | Samsung

Aj keď batéria podporuje rýchle nabíjanie výkonom 15 W, v prípade jej vybitia alebo aj neskôr v prípade degradácie ju budete môcť kedykoľvek vymeniť za novú, pričom smartfón nepríde o odolnosť voči vode a prachu na úrovni IP68.

Pozrite siSamsung bude predávať microLED telku s uhlopriečkou 150 palcov!

Samsung Galaxy Xcover Pro poháňa čipset Exynos 9611, na ktorom beží operačný systém Android Pie. V tomto momente nie je jasné, prečo Samsung nezvolil novší Android 10, no dôvodom môže byť aj potrebná optimalizácia systému a nadstavby na 4 GB pamäte RAM pre tento model.

ZDROJ | Samsung

Používatelia budú mať k dispozícii interné úložisko s kapacitou 64 GB, ktoré je možné rozšíriť pomocou microSD karty. Hoci sú odolné smartfóny zvyčajne orientované skôr na nasadenie v pracovnom prostredí, v tomto prípade zaujme aj tých, ktorí chcú smartfón využívať napríklad aj na sledovanie filmov. Novinka totiž prekvapuje aj 6,3“ LD displejom s pomerom strán 20:9.

Pozrite siSamsung Ballie síce pripomína hračku, no dokáže zvýšiť kvalitu vášho života

V displeji nájdeme drobnú dieru, v ktorej je vnorený 13-Mpx fotoaparát. Na opačnej strane je umiestnený duálny fotoaparát, ktorý tvorí 25-Mpx hlavný snímač a 8-Mpx snímač s teleobjektívom. Kľúčové prvky výbavy uzatvára špeciálne tlačidlo pre funkciu Push-to-talk, ktorá slúži na okamžitú komunikáciu medzi telefónmi na spôsob vysielačiek. Smartfónu nechýba samozrejme ani snímač odtlačkov prstov umiestnený v zapínacom tlačidle na boku smartfónu.

ZDROJ | Samsung

Nový model bol zatiaľ oficiálne predstavený iba vo Fínsku, kde na jeho predstavenie upozornil nemecký portál WinFuture.de. Podľa jeho zdrojov sa má Samsung Galaxy Xcover Pro dostať na ostatné európske trhy už v priebehu februára, pravdepodobne s oficiálnou plošnou cenou 499 €.

ZdrojWinFuture.de

Komentáre k článku