Samsung Galaxy Xcover: odolný voči všetkým živlom

Spoločnosť Samsung má za sebou v oblasti outdoorových telefónov bohatú minulosť. Ak si spomeniete na starší Xplorer alebo novšiu sériu Xcover, boli to telefóny, ktoré svojich používateľov zväčša nesklamali. Samsung Galaxy Xcover bude určite pokračovať v týchto zabehnutých šľapajách. Majiteľov poteší atestácia IP67 alebo aj Android 2.3, ktorý pridá telefónu na svižnosti.

Samsung Galaxy Xcover

Tradícia odolných telefónov

Prvý Galaxy, ktorý je určený do terénu, sa môže v prvom rade pochváliť striedmym dizajnom a solídnou konštrukciou. Tá zvládne minimálne 1m pod vodou a navyše je kompletne chránená voči prachu. Ak by sa vám to málilo, lepšie krytie, IP68, nájdete zatiaľ len na telefónoch Sonim. Použitý LCD displej ovláda, bohužiaľ, len staršiu technológiu TFT, ktorá môže na slniečku narobiť starosti. Jeho uhlopriečka 3,65“ s neupresneným rozlíšením je chránená odolným sklom Gorilla Glass. V tomto prípade sú pre jednoduchšie ovládanie pod displejom umiestnené tri hardvérové tlačidlá. Inštalovaný fotoaparát má 3,2 Mpx, disponuje automatickým zaostrovaním a jednou LED diódou. Video Samsung zachytáva v nešpecifikovanom rozlíšení, no s FullHD by som určite nerátal.

Samsung Galaxy Xcover

Najlepší odolný Android?

Ako operačný systém poslúži Android vo verzii 2.3. Poháňať ho bude procesor s taktom 800 MHz. Operačná pamäť dosiahla úctyhodných 512 MB, no úložný priestor telefónu výrobca neoznámil. Každopádne si Samsung Galaxy Xcover bude môcť vystačiť aj s malým množstvom. Nechýba mu slot na microSDHC karty do 32GB. Dáta potečú buď cez rýchle HSDPA (7,2 Mbps), HSUPA (5,76 Mbps), Wi-Fi 802.11 b/g/n, alebo Bluetooth 3.0. Tento obrnenec má taktiež Google mapy s GPS a digitálnym kompasom. Na tele by sa mala nachádzať dvojica konektorov microUSB a 3,5 mm audio jack. Z outdoorových funkcií Samsung prezradil iba špeciálny SOS mód LED diódy. Telefón vyzerá veľmi zaujímavo, no zdá sa, že Casio G`zOne Commando neprevyšuje. Inu uvidíme. Do predaja vstúpi už 3. októbra v Nemecku, no za predom nedefinovanú cenu.

Samsung Galaxy Xcover

  • Atestácia IP67, 512 MB RAM, Android 2.3
  • Slabší 3,2 Mpx fotoaparát, LCD TFT

Samsung Galaxy Xcover

Foto: Samsung

Komentáre k článku