Samsung Galaxy XCover 4s je oficiálne predstavený

ZDROJ | Samsung

Odolné smartfóny nevyrába množstvo výrobcov, Samsung však patrí medzi tých, ktorí si uvedomujú užitočnosť týchto zariadení. Obľúbený smartfón dostal modernejšie vnútornosti, dizajnovo sa nezmenil.

Prvé informácie o pripravovanej novinke unikli ešte minulý týždeň. Dnes túto správu oficiálne oznámila kórejská spoločnosť v Taliansku.

Samsung Galaxy XCover 4s je robustný smartfón s certifikátom IP68, čo znamená odolnosť voči prachu a vode. Je tiež kompatibilný s americkou vojenskou normou MIL-STD 810G.

Pozrite siSamsung Galaxy Xcover 4 – vylepšený borec do každého terénu

XCover 4s má 5-palcový TFT HD displej s pomerom strán 16:9, 3 GB RAM a 32 GB ROM s podporou 512 GB microSD kariet. O výkon sa stará osemjadrový procesor strednej triedy Exynos 7885 (2x Cortex-A73 1,6 GHz + 6x Cortex-A53 1,6 GHz).

Batéria je s kapacitou 2 800 mAh, hlavný fotoaparát má rozlíšenie 16 Mpx s clonovým číslom f/1,7. Selfie fotoaparát ponúka 5 Mpx rozlíšenie s f/2,2.

Rozmery zariadenia sú 145,9 x 73,1 x 9,7 mm. Smartfón je plne integrovaný s ekosystémom Galaxy, má predinštalovanú najnovšiu verziu operačného systému Android Pie. Telefón ponúka kompletný zážitok z Galaxy a sprístupňuje kľúčový ekosystém Samsungu, napríklad Samsung Pay, ktorý umožňuje bezkontaktné platenie mobilom.

V bočnom ráme nájdeme medzi doplnkovými ovládačmi aj tlačidlo Xcover, ktorým sa dá spustiť ľubovoľná aplikácia vrátane LED svetla na zadnej strane telefónu.

Samsung Galaxy XCover 4s sa začne predávať od začiatku júla za 299,99 eur.

ZdrojSamsung

Komentáre k článku