Samsung Galaxy Xcover 2: odolný smartfón s dobrou cenou

Samsung Galaxy Xcover, ktorý bol prvým smartfónom z odolného radu Xcover, veľký rozruch neurobil. Jeho výbava sa nesnažila útočiť na špičku, výrobca poskytol iba základ a spoliehal sa na hlavnú zbraň, odolnosť. V podobnom duchu sa nesie aj nástupca s dvojkou v mene. Staršiu Xperiu Go od Sony ale rozhodne tromfne.

Samsung Galaxy Xcover 2

Ak by sme mali nový Galaxy Xcover 2 k niečomu prirovnať, bol by to Galaxy Beam. Novinka má totiž podobný 4“ WVGA displej, navyše pokrytý odolným sklom. Aspoň papierovo je rovnaký aj procesor, dvojjadrový s taktom 1 GHz. Operačná pamäť narástla na 1 GB, aby nebol žiadny problém s novým Androidom 4.1. Ten bude navyše obohatený o pár funkcií známych z Galaxy S III (napr. Smart Stay, S-Voice…). Podľa reči čísel ostal bez zmien 5 Mpx fotoaparát s LED bleskom. Úložisko je pomerne malé, zo 4 GB používateľovi zostane možno polovica. Slot na pamäťovky ale samozrejme nechýba.

Samsung Galaxy Xcover 2

Najväčšou zbraňou novinky bude jej odolnosť voči nepriaznivým javom, ktoré moderné smartfóny tak nenávidia. Galaxy Xcover 2 spĺňa prísne požiadavky triedy IP67, je prachotesný a vodotesný po dobu 30 minút do hĺbky 1 meter. Vraj sa nemusíte báť ani pádov. Vďaka kombinácii systémov GPS a GLONASS v prírode rýchlejšie nájdete svoju polohu, trebárs aj pri využívaní integrovaného športového trénera. Fyzické tlačidlo fotoaparátu umožňuje bez obáv natáčať aj pod vodou. Fyzické tlačidlá sú mimochodom aj tie pod displejom, čo je žiaľ už veľmi zriedkavý jav. Vonku vás nezradí ani batéria – 1 700 mAh si s priemerným hardvérom hravo poradí. Cena novinky sa má pohybovať okolo 300 €, na globálny trh sa má dostať koncom februára.

Samsung Galaxy Xcover 2

Zdroj a foto: GSM Arena, Samsung

Komentáre k článku