Samsung Galaxy Watch Active2 sú tu ani nie pol roka od pôvodných

ZDROJ | Samsung

Samsung celkom prekvapivo predstavil vynovené smart hodinky série Galaxy Watch, ktorých predchodcu sme ale mohli vidieť len nedávno, v polovici februára. Samsung Galaxy Watch Active2 sú mierne odlišné, ale pritom tak podobné.

ZDROJ | Samsung

Nové smart hodinky od Samsungu prekvapujú hlavne svojim príchodom. Veď len v polovici februára Samsung predstavil ich predchodcu, model Galaxy Watch Active.

Základnou verziou budú hodinky Galaxy Watch Active2 s odľahčeným hliníkovým telom s fluoroelastomerovým (FKM) remienkom. Druhá verzia bude z pevnej nerezovej ocele s koženým remienkom. Remienky (20 mm) bude možné i vymieňať. Hrúbka tela je 10,9 mm, hmotnosť sa pohybuje od 26 do 44 gramov (telo).

Nový model hodiniek má novú digitálnu lunetu. Tá využíva Super AMOLED displej, otáča sa v oboch smeroch, pričom mení „obrazovky“ na displeji. O chod sa stará procesor Exynos 9110 s dvojicou 1,15 GHz jadier a 768 MB RAM, resp. 1,5 GB v prípade LTE modelu. Pamäť hodiniek je 4 GB v oboch prípadoch.

ZDROJ | Samsung

Vylepšené je aj rozhranie One UI na OS Tizen, ktoré má mať jednoduchšiu orientáciu. Ciferník Galaxy Watch Active2 jke možné zmeniť podľa svojho outfitu vďaka algoritmu výberu farieb My Style. Cez appku Galaxy Wearable si odfotografujte svoj outfit, vyberte si z piatich rôznych farebných vzorov a ciferník vašich hodiniek sa zmení v priebehu pár sekúnd. 

ZDROJ | Samsung

Hodinky pri manuálnom nastavení vedia sledovať viac než 39 druhov cvičení, pričom sedem z nich je možné aktivovať automaticky – vrátane behania, chôdze, jazdy na bicykli, plávania, veslovacieho trenažéra, eliptického trenažéra a dynamického tréningu.

Pomocou funkcie Running Coach môžete monitorovať rýchlosť svojho behu v reálnom čase a využiť sedem rôznych programov behania. Hodinky Galaxy Watch Active2 na zadnej strane obsahujú nové zdravotné senzory, ktoré rýchlejšie odčítajú požadované hodnoty. V reálnom čase dokážu sledovať úroveň stresu pomocou zdravotnej a wellness aplikácie Samsung Health. Sledovanie stresu nie je ale aktívne v priebehu spánku a cvičenia.

ZDROJ | Samsung

V prípade LTE verzie nemusíte mať pri sebe ani smartfón pre prehrávanie hudby, sledovanie sociálnych sietí či príjem notifikácií a správ. Na ovládanie je možné používať aj smart asistenta Bixby.

Vo výbave nechýba Bluetooth 5.0, Wi-Fi 4 či NFC. Mimo SR bude dostupné aj meranie EKG, no nie je vylúčené, že bude neskôr aj u nás. Batéria má 247 mAh, resp. 340 mAh v prípade väčšieho modelu. Nabíja sa bezdrôtovo štandardom WPC. Všetky verzie majú IP68 a MIL-STD-810G. Podporovaným operačným systémom je nielen Android, ale aj iOS.

ZDROJ | Samsung

Po novom budú hodinky v troch verziách a troch rôznych farbách (nie 4). Za 299 € si budete môcť kúpiť 40 mm verziu v čiernej, striebornej alebo ružovej farbe. Za 319 € získate hodinky s 44 mm ciferníkom v rovnakých farbách. Obe verzie budú k dispozícii od polovice septembra. Od októbra ale pribudne verzia LTE Stainless Steel s 44 mm ciferníkom v čiernej, striebornej a zlatej farbe. Tieto budú dostupné iba u vybraných mobilných operátorov za 469 € (bez dotácie).

ZdrojSamsung TS

Komentáre k článku