Samsung Galaxy Tab A – nový tablet s nezvyčajným pomerom strán

Samsung Galaxy Tab A

Samsung GALAXY Tab A môžeme na prvý pohľad označiť ako ďalší zo škály klasicky vybavených tabletov, ktorých má nie len Samsung vo svojom portfóliu viac než dosť.

RECENZIASamsung Galaxy A 7.0 (2016) LTE – deti si ho zamilujú

GALAXY Tab A ponúkne 9,7″ displej s rozlíšením 1024 x 768 pixelov, čo je na dnešné pomery s prižmúreným okom povedané, šedý priemer. Galaxy Tab A však ponúka nový pomer strán 4:3, ktorý má zabezpečiť pohodlnejšie prezeranie webových stránok, posielanie e-mailov, či čítanie elektronických verzií kníh a časopisov.

Samsung Galaxy Tab A

Nový tablet bude na trh uvedený v niekoľkých verziách a dvoch farebných variantách – bielej a čiernej. Rozdielom vo verziách bude prítomnosť, respektíve absencia dotykového pera S-Pen, ktoré umožňuje rýchle písanie poznámok, ich zvýrazňovanie, alebo ďalšiu prácu s kalendárom. Pri verzii bez dotykového pera si zákazníci budú môcť vybrať, či zvolia variantu s Wi-Fi, alebo variantu LTE + WiFi. Verzia bs S-Pen bude dostupná len vo variante s Wi-Fi.

Samsung Galaxy Tab A

Samsungu GALAXY Tab A nechýba ani dvojica fotoaparátov, ten výkonnejší má rozlíšenie 5 Mpix, selfie fotky vám predný snímač vyhotoví v rozlíšení 2 Mpix. Na fotografie a ďalšie multimédiá je pripravená vnútorná pamäť 16, respektíve 32 GB (opäť možnosť výberu varianty), ktorú je možné ďalej rozšíriť pomocou microSD kariet.

Samsung Galaxy Tab A

Ako sme už spomenuli v úvode, GALAXY Tab A sa objaví aj na našom trhu a to už v priebehu mája. Známe sú už aj ceny.

Verzie bez S-Pen budú  dostupné za 309€ s DPH (variant s Wi-Fi), respektíve 369€ s DPH (variant s WiFi + LTE). Verzie s dotykovým perom a WiFi bude uvedená na trh za 399€ s DPH.

Zdroj a foto: Samsung