Samsung Galaxy S8 Active bližšie predstavený

ZDROJ | Samsung

Pred pár mesiacmi sme vás informovali o pripravovanom odolnom Samsung Galaxy S8 Active. Juhokórejský gigant konečne odhalil nové detaily.

Samsung Galaxy Active je každoročnou lastovičkou od Samsungu a jedná sa o odolné spracovanie ich vlajkovej lode. Väčšinou sa dá smartfón zohnať iba v USA a to pod hlavičkou operátora AT&T a výnimkou nie je ani tento rok.

Po stránke odolnosti sa môžete tešiť na vode-odolnosť a vojenský ochranný certifikát. Po bočných stranách nájdete kovový rám, ktorý poteší tých, ktorým zvykne smartfón padať.

ZDROJ | Samsung

Pozrite siSamsung Galaxy S8 Active – ďalší odolný smartfón pre náročné podmienky

Zaujímavosťou sú chýbajúce hardvérové tlačidlá, ktoré väčšinou na odolných smartfónoch od Samsungu nechýbajú. Po bočnej strane však nájdete Action key, šikovné programovateľné tlačidlo.

Podobne ako klasická vlajková loď S8 dostane S8 Active 5,8″ Quad HD Super AMOLED displej, no príde o zahnuté hrany, keďže tie sú náchylné na poškodenie.

ZDROJ | Samsung

Pozrite siSamsung Galaxy S7 Active len tak nerozbijete

Vo vnútri nájdete Qualcomm Snapdragon 835 čip, 4 GB RAM a 64 GB úložisko, čiže rovnaké vnútornosti ako pôvodná S8. Na rozdiel od S8 však verzia Active poteší 4 000 mAh batériou. Pre porovnanie, minuloročný model S7 Active mal rovnakú batériu. Tohtoročné modely vlajkovej lode Galaxy S8 a S8+ mali batériu s výdržou 3 000 a 3 500 mAh.

Po stránke fotoaparátu, Samsung Galaxy S8 Active bude disponovať rovnakým snímačom ako klasická verzia S8, čiže 12 Mpx predný snímač a 8 Mpx webkamera.

V prípade, že sa nachádzate v USA a máte o tento smartfón záujem, pripravte si mesačný poplatok 28,34 dolárov, ktoré budete platiť nasledujúcich 30 mesiacov. Do predaja by sa mal dostať už 11. augusta tak sa poponáhľajte. Nevýhodou je exkluzivita pre spomínaného operátora AT&T.

Smartfón vyzerá parádne, no na druhej strane neprináša veľa zmien oproti klasickej vlajkovej lodi. Dostanete síce vyššiu odolnosť či o niečo väčšiu batériu, to je však všetko. Čo si o Samsung Galaxy S8 Active myslíte?

ZdrojMashable

Komentáre k článku