Samsung GALAXY S5 Active – odolnejšia verzia vodeodolnej vlajkovej lode

Samsung GALAXY S5 Active

Samsung síce odmietal výrobu odolnejšej verzie svojej vlajkovej lode, no po uniknutých fotografiách od @evleaks a najnovšie aj oficiálnom uvedení do predaja u amerického operátora AT&T je jasné, že GALAXY S5 Active bude existovať. Novinka sa samozrejme od svojho materského modelu líši nielen dizajnom, ale aj hardvérom. V tele s rozmermi 145,3 x 73,4 x 8,9 mm a hmotnosťou 170 gramov je síce procesor Snapdragon 801 s taktom 2,5 GHz, operačná pamäť RAM má kapacitu 2 GB. Výkon musel byť zjavne nižší, ako v prípade top modelu, ktorý by mohol stratiť na exkluzívnosti najvýkonnejšieho modelu výrobcu. Okrem odolnosti voči vode je nová GALAXY S5 Active odolná aj voči prachu s hodnotením IP67 a MIL-STD-810G. Pády síce obrnenejšie telo zvládne tiež, ale nie so zárukou.

POZRITE SI: RECENZIA Samsung GALAXY S5 + Gear Fit

Samsung GALAXY S5 Active

Zmenil sa aj displej, ktorý má uhlopriečku 5,1 palca a rozlíšenie 1 080 x 1 920 pixlov. Našťastie je typu Super AMOLED pre lepšiu čitateľnosť na priamom slnku. Fotoaparát ostal našťastie zachovaný, nechýba mu ani LED blesk či snímač tepovej frekvencie pri ňom. 16 Mpx rozlíšenie fotografií dopĺňa Full HD video pri 60 fps alebo Ultra HD video pri 30 fps. Nad displejom je 2 Mpx webkamera. Inak je nová GALAXY S5 Active výbavou totožná s jej „veľkou“ sestrou GALAXY S5. Operačným systémom je tak Android 4.4.2 so všetkými vychytávkami, ktoré ponúka Samsung. Navyše však novinka disponuje dedikovaným tlačidlom Active Key, ktoré je možné nastaviť na spúšťanie rôznych aplikácií ako napríklad aj novej appky Activity Zone, ktorá združuje potrebné outdoorové aplikácie.

Novinka sa u amerického operátora predáva s 2-ročnou viazanosťou za cenu 199,99 USD, resp. 715 USD bez viazanosti v červenej, sivej a camo farbe. Kedy sa novinka objaví aj na našom trhu je zatiaľ neznáme, určite vás však budeme informovať.

Samsung GALAXY S5 Active

Foto: AT&T

Komentáre k článku