Všetky tri verzie Samsung Galaxy S21 5G už máme v redakcii

Vlajkové lode od Samsungu nám „ešte teplé z výroby“ dorazili do redakcie. Aké sú naše prvé dojmy z rozbalenia najnovších troch noviniek zo série Galaxy S21 5G?

Ako už bolo avizované v našom včerajšom článku z predstavenia, balenie nových smartfónov podstúpilo rovnakú diétu ako nové iPhony 12 a prichádzajú bez nabíjacieho adaptéra a slúchadiel vo výrazne menšej krabičke. Po vzore smartfónov Samsung Galaxy Note, aj najvyšší model Samsung Galaxy S21 Ultra 5G disponuje podporou pre dotykové pero S Pen. To však v balení nenájdete, bude k dispozícii len ako príslušenstvo.

Pozrite siSamsung Galaxy S21 je tu! Má tri verzie, 5G a mega foťáky

Po rozbalení vás privítajú krásne novinky, na ktorých ako prvé zaujme určite zmena dizajnu viditeľná najmä pri snímačoch fotoaparátov, ktorá sa kórejskému gigantovi skutočne vydarila. Telefóny vyzerajú mimoriadne elegantne a nezameníte si ich s inými smartfónmi na trhu. Jednoznačne dáte vedieť, že máte novinku roka 2021

Hlavná vlajková loď Samsung Galaxy S21 Ultra 5G dostáva hlavný snímač s rozlíšením až 108 Mpx, ktorý dopĺňa 12 Mpx širokouhlý objektív a dvojica 10 Mpx Dual Pixel snímačov.

Nemusia sa však hanbiť ani dostupnejšie modely Samsung Galaxy S21+ 5G a Samsung Galaxy S21 5G. Tie dostali 64 Mpx hlavný fotoaparát, ultra širokouhlý 12 Mpx fotoaparát a 64 Mpx teleobjektív. Séria Samsung Galaxy S21 sa chváli aj vylepšeným nočným režimom.

Ako milovník menších smartfónov už teraz viem, že sa mi po stránke kompaktnosti najviac pozdáva najmenšia z noviniek Samsung Galaxy S21 5G. Jej hmotnosť je 169 gramov a rozmer na šírku 71,2 mm, vďaka čomu sa výborne drží v rukách.

Smartfóny vyzerajú naozaj výborne, budete mať vynikajúci pocit aj z kvality spracovania. Dorazili k nám v rôznych farebných kombináciách – vlajková loď Samsung Galaxy S21 Ultra 5G v spomínanej typickej čiernej, Samsung Galaxy S21+ 5G vo fantómovo-fialovej a Samsung Galaxy S21 5G v bielej.

Pozrite siSamsung Galaxy Buds Pro – sú toto ešte lepšie hrajúce fazuľky?

Po spustení noviniek vás privíta jasný displej s obnovovacou frekvenciou až 120 Hz. Model Samsung Galaxy S21 Ultra 5G pritom ponúkne jas až 1 500 nitov.

Na najbližší týždeň budeme mať novinky na plnohodnotné testovanie a už teraz sa tešíme, ako si vyskúšame vynovené fotoaparáty s obrovským zoomom, hranie hier na výkonnom procesore Exynos 2100 či výdrž batérie pri celodennom home office.

Pokiaľ vás o novinkách od Samsungu zaujíma niečo konkrétne, neváhajte nám napísať dole do komentárov svoje otázky. Detaily z predstavenia si môžete prečítať v našom včerajšom článku.

Komentáre k článku