Samsung Galaxy Note9 v rukách iFixit, novinka vnútrom neprekvapí

ZDROJ | iFixit

Ako to už tradične býva, spoločnosť iFixit rozobrala ďalší populárny kus elektroniky, tentokrát Samsung Galaxy Note9. Hardvér novinkami nijak výrazne neprekvapí, no isté zaujímavé zmeny oproti predchodcom predsa len nastali.

recenziaSamsung Galaxy Note9 – voľba náročných

https://youtu.be/1oHsMMJYlEM

Samsung Galaxy Note9 by ste pravdepodobne na prvý pohľad nerozoznali od predchádzajúceho Note8. V rozmeroch ide len o milimetrové rozdiely, Note9 je o niečo širší, nižší, o 0,2 mm hrubší a ponúka o 0,1 palca väčšiu obrazovku.

ZDROJ | iFixit

Na opačnej strane sa konečne presunul snímač odtlačkov na správne miesto, kde si ho už nebudú používatelia mýliť s fotoaparátom. Prospelo to aj po stránke rozoberateľnosti, kedy by už nemalo hroziť odtrhnutie alebo prerezanie káblu od snímaču pri otváraní telefónu.

ZDROJ | iFixit

Pod zadným krytom nájdeme 15,4-Wh batériu, ktorá narástla do tejto kapacity z pôvodných 12,71 Wh. Pre porovnanie, iPhone X obsahuje 10,35-Wh batériu.

Pozrite si5G na dosah – Samsung predstavil Exynos Modem 5100 pre nové siete

ZDROJ | iFixit

Za pozornosť určite stojí aj nové teplovodné potrubie (angl. heat pipe), ktoré je oproti predchádzajúcim generáciám podstatne väčšie.

ZDROJ | iFixit

Technikom z iFixit samozrejme neušlo ani pero S Pen, ktoré nie je možné rozobrať bez poškodenia. V jeho útrobách nájdeme nový superkondenzátor, ktorý napája Bluetooth anténu v pere.

RECENZIASamsung Galaxy Note9 – voľba náročných

ZDROJ | iFixit

Samsung Galaxy Note9 si od iFixit odnáša skóre 4/10, ku ktorému v negatívnom smere najviac prispel zadný kryt, ktorý je pri rozoberaní potrebné odlepiť a následne naspäť prilepiť. Horšie je to však s obrazovkou, pri ktorej je potrebné meniť celé šasi telefónu.

O niečo lepšie sa opravuje batéria, ktorú síce drží veľmi silné lepidlo, no aj to napokon povolí. Technici z iFixit ocenili, že Samsung použil štandardné Philips skrutky (pozeráme sa na teba, Apple) a všetky komponenty sú modulárnejšie, než kedykoľvek predtým.

ZDROJ | Samsung

Samsung Galaxy Note9 samozrejme neušiel ani známemu YouTuberovi s prezývkou JerryRigEverything, ktorý sa s šetrným rozoberaním S Pen až tak netrápil. Pri testovaní odolnosti samotného telefónu však zistil, že hardvérové tlačidlá sa dajú až príliš jednoducho vylúpnuť z tela telefónu. Môžeme to brať pozitívne, takýmto spôsobom sa môžete jednoducho zbaviť tlačidla Bixby.

https://youtu.be/sfwkl3Qegtg

ZdrojiFixit

Komentáre k článku