Samsung Galaxy Note9, Galaxy Watch a nové tablety naživo

Len deň po svetovej premiére nám Samsung poskytol možnosť vyskúšať si nový Samsung Galaxy Note9 a hodinky Galaxy Watch. Na mieste však nechýbali ani nedávno predstavené tablety Galaxy Tab S4 a Galaxy Tab A 10.5.

recenziaSamsung Galaxy Note9 – voľba náročných

Samsung Galaxy Note9 si svoju svetovú premiéru odbil už včera v New Yorku, no tá Slovenská prišla až dnes ráno priamo na bratislavskej Magio pláži. Na mieste sme mohli vidieť farebné verzie, ktoré sa dostanú na Slovensko už 24. augusta a teda verziu Midnight Black a Ocean Blue.

Prvá menovaná verzia bude k dispozícii s 128 GB pamäťou a 512 GB pamäťou, ktorú je možné rozšíriť pomocou microSDXC karty až na 1 TB. Modrá verzia (Ocean Blue) s žltým perom S Pen bude k dispozícii len s 128 GB internou pamäťou. Na mieste sme sa však dozvedeli, že by sa na náš trh neskôr mohol dostať aj ďalší farebný variant. Či to bude Lavender Purple alebo Metallic Copper, zatiaľ Samsung neprezradil.

Pozrite siSamsung Galaxy Note9 konečne aj oficiálne, má stylus s Bluetooth

Pre pripomenutie, 128 GB verzia bude stáť 999 € a 512 GB bude za 1 249 €. Ak sa poponáhľate, v oficiálnych predajniach Samsung a na stránke obchod-samsung.sk môžete získať špeciálnu edíciu Galaxy Note9 v 512 GB verzii, ku ktorému sú pribalené hodinky Gear S3 Frontier. Špeciálna edícia je obmedzená na 100 kusov a predávať sa bude za 1 349 €.

Na náš trh prichádzajú aj hodinky Samsung Galaxy Watch a to v dvoch veľkostiach. Väčšia 46-mm verzia bude dostupná v striebornej farbe a 42-mm verzia v čiernej a ružovo-zlatej farbe.

Hodinky majú byť súčasťou každodenného života nie len vďaka viacdňovej výdrži (80-168 hodín v prípade väčšej verzie, 45-120 hodín v prípade menšej verzie), ale aj vďaka sledovaniu športových aktivít, sledovaniu spánku a aplikáciám zabudovaným v systéme Tizen OS.

Pozrite siSamsung Galaxy Watch – hodinky s LTE, viacdňovou výdržou a odolnosťou voči vode

Samsung Galaxy Watch budú v predaji od 7. septembra, pričom pre slovenský trh je zatiaľ potvrdená iba Bluetooth+Wi-Fi verzia. LTE verzia bude zatiaľ dostupná iba na vybraných trhoch. K Galaxy Note9 a Galaxy Watch bola predstavená aj podložka Wireless Charger Duo pre bezdrôtové nabíjanie dvoch zariadení súčasne. Cena a dátum vydania však v tomto prípade zatiaľ nie je známa.

recenziaSamsung DeX Pad – druhá generácia stanice s viacerými vylepšeniami

Minulý týždeň Samsung predstavil nové tablety Galaxy Tab S4 a Galaxy Tab A 10.5. Prvý menovaný model je určený pre náročných používateľov, čo dokazuje ešte stále výkonný hardvér (Snapdragon 835 s 4 GB RAM), na ktorom je možné priamo spustiť prostredie Samsung DeX. Z tabletu sa tak stáva pracovný nástroj, ku ktorému je možné pripojiť klávesnicu, myš a monitor.

Samsung Galaxy Tab S4 bude taktiež na Slovensku dostupný od 24. augusta vo verzii s LTE za 759 €. Wi-Fi verzia príde na trh začiatkom septembra a to s cenou 699 €. Ochranný kryt s klávesnicou bude stáť 129,90 € a polohovateľné puzdro 59,90 €. K predobjednávkam vytvoreným do 23. augusta pribalí Samsung Ochranný kryt s klávesnicou zadarmo.

Pozrite siZabiják iPadov? Samsung predstavil dva nové tablety – Galaxy Tab S4 a A 10.5

Druhý tablet Samsung Galaxy Tab A 10.5 je ako stvorený pre deti a používateľov, ktorí chcú ľahké a kompaktné zariadenie na konzumáciu obsahu. Ide tak o „tablet do obývačky“, čomu zodpovedá aj použitý čipset Snapdragon 450, 3 GB RAM a 32 GB úložisko. Galaxy Tab A 10,5 bude dostupný v polovici októbra v čiernej a šedej farbe za 389 € v prípade LTE verzie, respektíve 315 € v prípade Wi-Fi verzie.

Komentáre k článku