Samsung Galaxy Note10 ukázal svoje inovácie aj na Slovensku

Presne 21.8.2019 o 19.00 hod odštartovalo veľkolepé uvedenie novinky Samsung Galaxy Note10/Note10+ na Slovensku, kde sme nechýbali ani s výhercom našej súťaže. Podarilo sa mu odísť aj s novým telefónom?

RECENZIASamsung Galaxy Note10+ opäť na vrchole

Ak nás pravidelne sledujete a máte radi sériu Note smartfónov kórejského výrobcu Samsung, určite ste zaregistrovali našu súťaž, kde jeden z vás mohol vyhrať účasť na uvedení novinky na Slovensku. Tým štastlivcom bol Kristián, ktorý na uvedenie novinky dorazil aj so svojím kamarátom. A bola to veľká show, ktorej na dobrej nálade pridal aj dlhodobý ambasádor značky Sajfa.

Ivan Kapec, zástupca spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak, poukazuje na hlavné rozdiely medzi dvojicou modelov Note10+ a Note10.

Príjemným prekvapením uvedenia smartfónu na Slovensku bolo oživenie prezentácie vstupmi novinárov, ktorí novinkou žijú naplno už niekoľko dní. Nechýbala ani naša redakcia. Alžbeta Harry Gavendová z Hospodárskych novín sa venovala novým funkciám pera S Pen, s ktorým po novom môžete diaľkovo ovládať fotoaparát aj pohybmi pera v priestore. Meníte si tak režimy fotenia, približujete či spúšťate nahrávanie videí alebo fotografujete.

Ondrej Macko z TouchIT zase ukázal výhody prepojenia smartfónov Samsung Galaxy Note10/Note10+ s počítačom, kde si teraz rozumejú lepšie ako kedykoľvek predtým. Smartfón totiž stačí prepojiť s počítačom len pomocou dodávaného USB-C kábla a môžete displej počítača využívať práve na prácu so smartfónom v štýle DeX. Dokonca je takto možné jednoducho medzi zariadeniami kopírovať súbory.

Seung Joo Shin, prezident spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak uvádza novinky Note10.

Nechýbal Richard Hombauer z Fony.sk, ktorý sa venoval novinkám vo fotoaparáte, najmä bokeh efektu vo videách vytvorených prednou či zadnou kamerou. Výsledky sú prekvapivo dobré, o čom sme sa presvedčili aj v redakcii pri testovaní novinky.

A napokon náš Roman Calík ukázal ako funguje funkcia Zoom-In Mic. Totiž ak počas nahrávania videa využijete priblíženie, „priblížite“ si aj zvuk. Funguje to skutočne dobre, pozrite si krátke video, ktoré Roman vytvoril.

Samsung Galaxy Note10 so 6,3-palcovým displejom, rovnako aj väčší model Samsung Galaxy Note10+ sa začnú na Slovensku predávať už zajtra, t.j. 23. augusta 2019 v čiernej alebo striebornej verzii v cene od 949 eur.

Pozrite siSamsung Galaxy Note10 sa rozmnožil, na trhu budú dve verzie

Predstavenia novinky na Slovensku sa s naším šéfredaktorom časopisu TECHBOX – Romanom Calíkom zúčastnil aj výherca našej súťaže a nadšenec zariadení Note – Kristián z Dvorníkov spolu s kamarátom. Mal tak obrovskú šancu odísť z akcie aj s novým Note10. Podobná súťaž totiž prebiehala aj na ďalších tech portáloch či na Facebooku, avšak nakoniec sa z nového zariadenia note10 tešil fanúšik portálu Fony.sk. Gratulujeme.

S Kristiánom sme sa však aj porozprávali. Note10 sa mu veľmi páči, teda doslovne je „ohromený novými funkciami, ktoré pribudli“. Aj keď aktuálne vlastní model Samsung Galaxy S10+, pravdepodobnosť, že ho vymení za nový Note10+ je vysoká. Nadšený bol najmä z bokeh efektov počas nahrávania videí, kde ocenil výborné rozpoznanie predmetov vpredu a v pozadí.

Zľava: výherca Kristián, Roman Calík (TECHBOX)

Rovnako so mu páčila funkcia priblíženia zvuku mikrofónov pri nahrávaní videa. Sám si to odskúšal. Taktiež ocenil kvalitu fotoaparátu, dizajn a nové funkcie pera S Pen, ktoré mu „už opäť chýba“. A čo vy, tešíte sa na nový Samsung Galaxy Note10? Určite sledujte náš portál, pretože veľkú recenziu novinky uverejníme už veľmi skoro.

Komentáre k článku