Samsung Galaxy Note 10.1: najväčší digitálny zápisník súčasnosti

Ste unesení z možností pera S Pen na novom Samsungu Galaxy Note, ale toto zariadenie medzi tabletom a smartfónom sa vám zdá na tablet primalé a na telefón priveľké? Samsung má pre vás riešenie, ktorým je Note s dvojnásobnou veľkosťou obrazovky, ako pôvodný „smartfónotablet“, vďaka čomu si konečne všetky výhody pera S-Pen užijete na veľkej obrazovke tabletu.

Samsung Galaxy Note 10.1

Samsung Galaxy Note pri svojom predstavení právom vyvolal vlnu nadšenia a to nie len vďaka svojej veľkosti, ale najmä vďaka použitiu unikátnej technológie pre zadávanie údajov a kreslenie po obrazovke pomocou pera S Pen. Mnoho užívateľov by však toto pero rado používalo aj na obrazovke tabletu, ktorá, ako istotne uznáte poskytuje podstatne viac priestoru a pohodlnejšiu prácu s poznámkami alebo fotografiami. Samsung si tohto záujmu všimol a tak si pre MWC 2012 prichystal nový tablet Samsung Galaxy Note 10.1. Ten vychádza zo známeho tabletu s podobným názvom avšak pridáva k nemu displej a podporu pre unikátne pero S Pen. Vďaka použitiu tohto pera sa tak vaša práca alebo zábava dostane na úplne novú úroveň.

Samsung Galaxy Note 10.1

Okrem známych aplikácií ako S Note, ktoré poznáme aj s menšieho súrodenca rodu Galaxy Note si však užijete aj prémiové aplikácie, ktoré pre tento model prichystala spoločnosť Adobe. V každom zakúpenom Galaxy Note 10.1 získate prémiové aplikácie Adobe Photoshop Touch a Adobe Ideas už priamo predinštalované. Vďaka nim budete môcť upravovať fotografie priamo v tablete, tak ako doteraz ešte nikdy. Vylepšení sa dočkalo aj pero S Pen, ktoré je teraz väčšie a okrem už známych funkcií mu pribudla aj jedna veľmi praktická. Postačí totižto pero otočiť a okamžite ho môžete využiť ako gumu bez toho, aby ste si túto funkciu museli zvoliť v menu. Hádam jedinou nevýhodou nového pera S Pen v prípade Galaxy Note 10.1 je, že v 8,9 mm tele tabletu nieje miesto na jeho vloženie, a tak si ho budete musieť stále nosiť so sebou.

Samsung Galaxy Note 10.1 S Pen

Po hardvérovej stránke ostáva aj nový Samsung Galaxy Note 10.1 verný tomu najlepšiemu, čo môžeme v súčasnosti v tabletoch nájsť. Tešiť sa tak môžeme na veľký displej s uhlopriečkou 10,1“ a rozlíšením 1 280 x 800 bodov. Dostatočný výkon mu bude poskytovať dvojjadrový procesor Samsung Exynos s taktom 1,4 GHz, ktorému bude slúžiť operačná pamäť o veľkosti 1 GB. Tak ako sme si u tabletov spoločnosti Samsung zvykli, bude aj Galaxy Note 10.1 dostupný v niekoľkých variantoch. Na trh sa tak dostanú modely v čiernom alebo bielom prevedení, s Wi-Fi alebo kombináciou Wi-Fi + 3G a s integrovanou pamäťou o veľkosti 16 GB, 32 GB alebo 64 GB podľa variantu. Tú bude samozrejme možné ešte rozšíriť použitím microSD kariet.

Samsung Galaxy Note 10.1

Chýbať nebude ani Wi-Fi, Bluetooth 3.0 a GPS modul, ktorý bude navyše doplnený aj o podporu ruského systému Glonass. Fotografie umožní vytvárať dvojica kamier, pričom na zadnej strane nájdete kameru s rozlíšením 3 Mpx, automatickým zaostrením a LED bleskom a pre videohovory bude k dispozícii predná kamera s maximálnym rozlíšením 2 Mpx. Tešiť sa môžete aj na najnovšiu verziu operačného systému Google Android 4.0, ktorý bude doplnený o grafickú nadstavbu Samsung Touch Wiz UI a množstvo aplikácií známych aj z ostatných smartfónov a tabletov tejto kórejskej spoločnosti. Potešením je aj prítomnosť funkcie USB 2.0 Host a použitie rovnako silnej batérie s kapacitou 7 000 mAh ako v prípade modelu Galaxy Tab 10.1, čo oceníte najmä na cestách.

Samsung Galaxy Note 10.1

Foto: Samsung, Techbox

Za pozvanie na MWC 2012 ďakujeme operátorovi O2.

Komentáre k článku