Samsung Galaxy M51 sľubuje 3-dňovú výdrž batérie, vďaka 7 000 mAh batérii

ZDROJ | Samsung

Samsung v tichosti predstavil nový smartfón Galaxy M51, ktorý má ponúknuť až trojdňovú výdrž batérie na jedno nabitie. Túto silnú stránku navyše kombinuje so zaujímavým pomerom medzi výbavou vyššej strednej triedy a priaznivou cenou.

Samsung v poslednom období s obľubou experimentuje s veľkokapacitnými batériami vo svojich cenovo dostupnejších sériách smartfónov. Po modeli Samsung Galaxy M31 zo začiatku tohto roka, ktorý sa mohol pochváliť batériou s kapacitou 6 000 mAh, mieri na trh jeho ešte lepšie vybavený súrodenec.

Samsung Galaxy M51 totiž ponúkne batériu s kapacitou 7 000 mAh, teda o celých 1 000 mAh väčšiu, ako model Galaxy M31. Vďaka tejto kapacite by mal bez problémov vydržať na jedno nabitie až tri dni. Samsung k tomu navyše pridáva aj podporu rýchleho nabíjania s výkonom 25 W.

ZDROJ | Samsung

Na výdrž batérie v reálnych podmienkach si budeme musieť počkať do vydania smartfónu, no s takouto kapacitou môže ísť o jeden z najlepších smartfónov na dlhé cesty plné konzumácie multimédií a hrania hier. Smartfón totiž stavia na pomerne výkonnom čipsete Qualcomm Snapdragon 730, ktorý kombinuje so 6,7“ Super AMOLED Plus obrazovkou.

Pozrite siHonor Watch GS Pro sľubujú 25-dňovú výdrž, Watch ES lákajú na štýl a šport

V tejto priestrannej uhlopriečke s rozlíšením 1 080 x 2 340 pixelov je osadený selfie fotoaparát s rozlíšením 32 Mpx, ktorý si poradí aj s nahrávaním 4K UHD videa pri 30 snímkach za sekundu.

ZDROJ | Samsung

Zadnej zostave velí senzor s rozlíšením 64 Mpx, ktorému sekunduje 12 Mpx senzor s ultraširokouhlým objektívom, 5 Mpx senzor pre snímanie makra a do štvorice už starý známy snímač hĺbky používaný pri tvorbe portrétových fotografií s rozmazaným pozadím (bokeh).

Tou najlepšou správou na záver je, že Samsung Galaxy M51 prichádza na nemecký trh s veľmi zaujímavou cenou 360,01 €. Dostupný bude v čiernej i bielej farbe so 128 GB interným úložiskom. Predaj na ďalších európskych trhoch zatiaľ nebol potvrdený, no predpokladáme, že Samsung sa iba pri nemeckej distribúcii určite nezastaví a model Galaxy M51 snáď napokon prinesie aj k nám.

ZdrojSamsung,GSMArena

Komentáre k článku