Samsung Galaxy J8 – duálna kamera, 6-palcový sAMOLED a nízka cena

Samsung okrem Lite verzie minuloročnej vlajkovej lode s názvom Samsung Galaxy S Light Luxury predstavil aj Samsung Galaxy J8. Ten má duálnu kameru, pomerne veľkú batériu aj dobrú cenu.

Kórejský výrobca mal niekoľko rokov dozadu skutočne veľké portfólio smartfónov. Neskôr ho zmenšil len na Galaxy S, Galaxy Note, Galaxy A a Galaxy J, pričom z každej série predával iba niekoľko zariadení. Poslednú dobu ale na náš trh poštovné prichádza nová vlna inteligentných telefónov, ktoré sa parametrami výrazne nelíšia. Takým je aj Samsung Galaxy J8.

ZDROJ | Samsung

Základom novinky je 6-palcový displej s HD+ rozlíšením (720 x 1 480 px) a pomerom strán 18,5:9. Zobrazovacou technológiou je už tradične Super AMOLED, ktorý si Samsung i sám vyvíja. Telo je potom tvorené z jedného kusu polykarbonátu. Nenájdeme tu tak sklo ani hliník. Čo tu ale nájdeme je selfie kamera s rozlíšením 16 Mpx a vlastným LED bleskom. Tá okrem vytvárania fotografií slúži aj na odomykanie zariadenia.

ZDROJ | Samsung

Vnútri bije nie veľmi výkonný, osem-jadrový procesor Snapdragon 450 spolu s grafickým čipom Adreno 506. Spoločnosť mu budú robiť 4 GB pamäte RAM a 64 GB vnútorné úložisko. To sa ale dá rozšíriť pomocou MicroSD karty, prípadne môže používateľ využiť slot na druhú SIM kartu.

Pozrite siSamsung Galaxy J2 Pro – nemá internet, aby používateľa nerozptyľoval

Zadná strana ponúkne duálny fotoaparát. Hlavný snímač má 16 Mpx a clonové číslo f/1.7, hĺbkový senzor 5 Mpx a svetelnosť f/1.9. Pod kamerami je umiestnený snímač odtlačkov prstov.

ZDROJ | Samsung

Samsung tiež prináša novú aplikáciu s názvom Samsung Mall. Tá využíva fotoaparát zariadenia na identifikovanie produktov, na ktoré používateľ namieri. V prípade, že AI predmet rozpozná, majiteľovi rovno ponúkne, kde môže produkt kúpiť.

ZDROJ | Samsung

Batéria má kapacitu slušných 3 500 mAh, čo v spojení so slabším procesorom a nižším rozlíšením môže priniesť zaujímavú výdrž.

Samsung Galaxy J8 sa začne predávať v Indii za cenu INR 19 000, čo je v prepočte približne 240 €. Na trh novinka príde už v júli v čiernej, zlatej alebo modrej, pričom predinštalovaným systémom bude Android Oreo 8.0.

ZdrojSamsung

Komentáre k článku