Samsung Galaxy J7 Duo – duálny fotoaparát už aj v strednej triede

Samsung dnes v Indii predstavil nový smartfón s duálnym fotoaparátom strednej triedy. Je ním Samsung Galaxy J7 Duo a mohlo by sa jednať o prvý telefón strednej triedy s duálnym fotoaparátom, ktorý sa časom dostane i ku nám.

Samsung patril medzi posledných výrobcov, ktorí svoje smartfóny začali osadzovať duálnym fotoaparátom. Prvým zariadením, ktoré dvoma snímačmi disponovalo bol Samsung Galaxy Note 8, nasledoval menej známy Samsung Galaxy J7+ a neskôr aj tohtoročná vlajková loď, Samsung Galaxy S9. Samsung Galaxy J7 Duo je novým prírastkom do rodiny duálnych fotoaparátov a nám zostáva dúfať, že sa stredná trieda dostane i na Slovensko.

Pozrite siSamsung Galaxy S9/S9+ – evolúcia nemení to, čo perfektne funguje

Celá výbava je tak prispôsobená menej náročný používateľom. Prednú stranu tvorí 5,5-palcový displej so slabším HD rozlíšením (1 280 x 720 px), no poteší aspoň technológia sAMOLED. Výrobca ale v tlačovej správe nespomína moderný pomer strán, a tak pôjde pravdepodobne o tradičný 16:9 panel. Nad ním sa nachádza 8 Mpx selfie snímač s clonou f/1.9 a samostatným LED bleskom. Tým bude možné Samsung Galaxy J7 Duo i odomknúť. Smartfón totiž podporuje odomykanie tváre.

ZDROJ | Samsung

Zadná strana ponúkne hneď dva fotoaparáty. Ten hlavný má rozlíšenie 13 Mpx a clonu f/1.9. Druhý, 5 Mpx snímač, sa bude starať o rozostrenie pozadia, či pridanie jedného z mnohých efektov, ktoré Samsung v aplikácii fotoaparátu má.

ZDROJ | Samsung

Výpočtovú silu bude zabezpečovať osem-jadrový procesor Exynos 7 z vlastnej dielne. Pomáhať mu budú 4 GB operačnej pamäte RAM. Vnútorné úložisko má 32 GB. Nechýba ale možnosť rozšírenia o ďalších 256 GB vďaka pamäťovej karte. Operačným systémom je v tomto prípade posledný Android 8.0 vo verzii Oreo. Batéria má kapacitu 3 000 mAh, nabíjať sa bude cez starší MicroUSB konektor.

Samsung Galaxy J7 Duo sa začne v Indii predávať už zajtra, a to v čiernej a zlatej farbe. Jeho cena je po prepočte približne 210 €.

ZdrojSamsung

Komentáre k článku