Samsung Galaxy J2 Pro – nemá internet, aby používateľa nerozptyľoval

Kórejský výrobca do svojho portfólia smartfónov pridal skutočnú kuriozitu. Samsung Galaxy J2 Pro sa totiž nedokáže pripojiť na internet. Užitočný má byť podľa spoločnosti pre študentov a seniorov.

Nie, nejedná sa o prvý apríl od Samsungu. Spoločnosť naozaj predstavila (smart)fón Samsung Galaxy J2 Pro, s ktorým sa nie je možné pripojiť na internet.

Novinka ale predsa len nebude slúžiť len na úplne základné aktivity, ako napríklad The Light Phone. Práve naopak. Samsung Galaxy J2 Pro pôsobí na prvý pohľad ako klasický smartfón, zmeny sú cítiť až pri jeho používaní.

ZDROJ | Samsung

Zvonka sa používateľ pozerá na 5-palcový sAMOLED displej s rozlíšením 540 x 960 pixelov. Nejedná sa ale o čoraz používaný pomer strán 18:9, ale klasický 16:9 panel. Nad ním číha 5 Mpx selfie kamera. Zadná strana ponúkne jeden 8 Mpx snímač. Konštrukciu obopína hliník, zadná a predná strana je tvorená z plastu.

Lepšiu výbavu nenájdeme ani vo vnútri zariadenia. O výkon sa stará štvor-jadrový Snapdragon 425. Operačná pamäť RAM má hodnotu 1,5 GB, vnútorné úložisko 16 GB. Dá sa však rozšíriť vďaka MicroSD karte o ďalších 256 GB. Batéria má kapacitu 2 600 mAh.

Pozrite siSamsung Galaxy S9+ a Apple iPhone X. Ktorý fotí lepšie?

Najzaujímavejšou súčasťou Samsung Galaxy J2 Pro je ale určite fakt, že spoločnosť zablokovala možnosť pripojenia na internet. Telefón síce má Wi-Fi, to je však od výroby blokované. Nechýba ani podpora LTE, to sa však využíva len pri telefonovaní.

ZDROJ | Samsung

Samsung chce s novým smartfónom zaujať hlavne tamojší trh, jeho cieľovou skupinou sú študenti. Tí, ktorí sú v poslednom ročníku strednej školy totiž každoročne absolvujú skúšku suneung, ktorá rozhodne o ich ďalšej budúcnosti. Je preto logické, že študenti sa na tento test patrične pripravujú. Kórejský výrobca preto pre toto obdobie vytvoril Samsung Galaxy J2 Pro, aby pomohol študentom pri učení sa.

ZDROJ | Samsung

Ak si stredoškolák smartfón pred testom kúpi, po jeho úspešnom absolvovaní ho môže v predajni Samsungu vymeniť za iný model zo série Galaxy A, Note či S, pričom hodnota Samsung Galaxy J2 Pro mu bude odčítaná od nového smartfónu. Svoje miesto by si ale novinka našla určite i v inej sfére. Niektorí používatelia totiž uprednostňujú svoje súkromie pred všetkým ostatným a dotykový telefón bez akéhokoľvek pripojenia na internet by ocenili.

Komentáre k článku