Samsung Galaxy Folder: ďalšia kórejská vyklápačka

Len pár dní po tom, ako sme vás informovali o novej vyklápačke LG Gentle, prišiel na trh s novým véčkovým modelom aj najväčší juhokórejský konkurent LG, spoločnosť Samsung.

Novinka Samsung Galaxy Folder sa ale na svojho konkurenta náramne podobá aj po funkčnej stránke. Galaxy Folder, ktorý bude poháňať operačný systém Android vo verzii 5.1 Lollipop bude príjemným skĺbením výhod mobilu s dotykovým displejom a operačným systémom na jednej strane a klasickej klávesnice s navigačnými šípkami na strane druhej. A určite sa nestane vhodným kandidátom na mobil len pre ľudí so silným záchvatom nostalgie, stále sa nájde veľa používateľov, ktorí trendu veľkých dotykových mobilov neprepadli.

Samsung Galaxy Folder

Dotykový LCD displej ponúkne uhlopriečku 3,8″ a rozlíšenie 800 x 480 pixlov. Na fotografie z 8-megapixelového fotoaparátu a ďalšie dokumenty je určená vnútorná pamäť s kapacitou 8 GB, ktorú je možné rozšíriť pomocou pamäťovej karty microSD. Veľkosť operačnej RAM pamäte dosahuje 2 GB.

Cena Samsungu Galaxy Folder sa bude pohybovať okolo 230 €. Ak by ste sa ale chceli vrátiť k takzvanému véčkovému telefónu, musíme  vás sklamať. Rovnako ako LG Gentle, aj Galaxy Folder bude určený len pre ázijský trh.

Zdroj a foto: AndroidCentral.com

Komentáre k článku