Samsung Galaxy F – skladací smartfón, ktorého sa dočkáme už budúci rok

ZDROJ | Concept Creator

Samsung formuje budúcnosť smartfónov. So skladacou novinkou Samsung Galaxy F urobí tento juhokórejský gigant revolúciu už budúci rok.

https://www.youtube.com/watch?v=ONdwtr2jt1M

Samsung posledné týždne predstavoval ohýbateľný displej, na ktorom pracoval a netrvalo dlho a dočkali sme sa aj prezentačného videa s konceptom skladacieho smartfónu Samsung Galaxy F.

Zatiaľ nejde o finálny dizajn, keďže video sa objavilo na YouTube kanáli Concept Creator. Výsledný smartfón môže vyzerať inak, no ako koncept vyzerá parádne.

ZDROJ | Samsung

Pozrite siSamsung W2019 – nové „véčko“ s dvomi AMOLED displejmi

Samsung Galaxy F bude mať až dve obrazovky, ktoré sa budú dať zložiť tak, že vytvoria jednu veľkú 7,3″ obrazovku s rozlíšením 1 536 x 2 152 pixelov. Smartfón v zloženom stave má veľkosť obrazovky 4,58″ a rozlíšenie 840 x 1 960 pixelov.

Obe obrazovky budú spojené kĺbom. Práve táto časť zaujíma najviac technologických nadšencov. Vyrobiť ohybný displej, ktorý by dobre vyzeral pri neustálom skladaní je aj na dnešnú technologickú vyspelosť náročné. Uvidíme, ako s tým Samsung poradí v pripravovanom ohybnom smartfóne.

Skladací displej umožní používateľom využívať smartfón aj ako tablet napríklad na pozeranie filmov, či grafické úlohy. Možnosti môžu byť skutočne bohaté.

ZDROJ | GSMArena

Pozrite siUž aj Samsung má prvý ohybný mobil, zatiaľ nepôjde do predaja

Podľa informácií by sme sa mali smartfónu dočkať už v priebehu budúceho roku za zatiaľ nešpecifikovanú cenu. S konceptami skladacích smartfónov pracujú aj iné firmy ako napríklad čínske Lenovo.

Firma Yonhap News Agency predpovedá, že novinka sa plnohodnotne predstaví v marci 2019 a cena sa môže vyšplhať až na 1 770 dolárov. Firma tiež tvrdí, že novinka bude podporovať 5G internetové pripojenie. Čo na takýto koncept poviete a keby ste si mohli vybrať, chceli by ste klasický smartfón alebo takýto skladací?

Zdrojyonhapnews,The Verge

Komentáre k článku