Samsung Galaxy C9 Pro – zaujímavý phablet s jedným ALE

ZDROJ | Samsung

Samsung v tichosti predstavil nový model z rady C. Po zariadeniach C5 a C7 prichádza Samsung Galaxy C9 Pro. Ako už názov napovedá, pôjde o najväčšieho a najviac vybaveného súrodenca. Má to však jeden háčik.

Po niekoľkých únikoch a špekuláciach svetlo sveta konečne uzrela novinka s prívlastkom Pro. Tá ponúkne väčší displej, výkonnejšie vnútornosti, no najzásadnejšou zmenou je kapacita pamäte RAM. Tá sa vyšplhala až na 6 GB.

samsung-galaxy-c9-pro-6
ZDROJ | Samsung
Nový Samsung sa vpredu môže pochváliť až 6-palcovým displejom. Ten z neho robí zariadenie, ktoré sa zaraďuje do skupiny tabletofónov. Full HD rozlíšenie môže byť na tak malej uhlopriečke pre niekoho už nepostačujúce, dočkali sme sa aspoň AMOLED technológie a 2,5D zakriveného skla.

Pozrite siKtorá vlajková loď fotí najlepšie? Podľa vás Galaxy S7 edge

Dizajn sa veľmi nemenil. Stále sa odvíja od vlajkových lodí a v konštrukcii s hrúbkou len 6,9 mm prevláda sklo a kov. V domovskom tlačidle sa už tradične nachádza čítačka odtlačkov prstov.

samsung-galaxy-c9-pro-2
ZDROJ | Samsung
Zmeny sa odohrávali aj pod kapotou. Nájdeme tu novší Snapdragon 653, ktorý má osem jadier, z čoho štyri sú určené na náročné operácie, ostatné štyri šetria batériu. Grafickým čipom sa v tejto konfigurácii stal Adreno 510. S kombináciou so spomínanými 6 GB RAM a 64 GB rozšíriteľného interného úložiska by mal na určitý čas phablet postačovať.

Pozrite siSamsung Galaxy S7 edge – takto má vyzerať Android smartfón

Samsung sa v novinke zameral aj na fotoaparát. C9 Pro je osadený dvoma snímačmi, obidva majú také isté rozlíšenie, 16 Mpx a svetelnosť f/1.9.

samsung-galaxy-c9-pro-4
ZDROJ | Samsung
Pri živote by tabletofón mala udržať 4 000 mAh batéria. Nabíjať ju bude možné pomocou USB-C konektora.

Pozrite si7 telefónov, ktoré vám môžu nahradiť Samsung Galaxy Note7

Samsung Galaxy C9 Pro myslel aj na pravidelných poslucháčov hudby. Okrem ponechania 3,5 mm jacka poslúži aj Hi-Fi audio kodek od spoločnosti Cyrus.

samsung-galaxy-c9-pro-3
ZDROJ | Samsung
Nový prírastok príde s Androidom 6.0 a kúpiť ho bude možné v zlatej a ružovo-zlatej farbe za cenu približne 470 dolárov. Ak ste si brúsili zuby, máme pre vás zlú správu. Podľa dostupných informácií sa má dostať zatiaľ len na čínsky trh.

ZdrojSamsung

Komentáre k článku