Samsung Galaxy Buds+ ponúknu lepší zvuk, dlhšiu výdrž a novú farbu

Samsung popri predstavení smartfónov novej série Galaxy S20 nezabudol ani na svoje minuloročné bezdrôtové slúchadlá Galaxy Buds. Tie po vzore Apple a jeho slúchadlách AirPods (Pro) úplne neprerobil, no výrazne vylepšil.

recenziaSlúchadlá Samsung Galaxy Buds+ vás v štichu nenechajú

Druhá generácia plne bezdrôtových slúchadiel od Samsungu ponesie názov Galaxy Buds+. Ak keď by nový prívlastok za názvom mohol naznačovať, že ide o vyšší a prémiovejší variant, v skutočnosti „pluskové“ slúchadlá nahrádzajú pôvodnú generáciu. Zvýšeniu ceny sa však Samsung napriek tomu nevyhol.

ZDROJ | Samsung

Vynahradiť to majú mnohé, najmä technické vylepšenia, na čele ktorých stojí v prvom rade zvýšenie výdrže batérie o 5 hodín až na 11 hodín pri prehrávaní hudby. Pri priebežnom dobíjaní slúchadiel v puzdre vám tak slúchadlá na cestách vydržia až 22 hodín, čo je o 9 hodín viac ako pri predchádzajúcej generácii.

Pozrite siRozkladacie véčko Samsung Galaxy Z Flip dorazí aj na Slovensko! Vieme cenu

Zásluhu na tom má nová batéria v slúchadlách s kapacitou 85 mAh (27 mAh navyše). Samsung okrem toho vylepšil aj bezdrôtové nabíjanie Qi, vďaka ktorému stačí slúchadlá pri dobíjaní na najnovších bezdrôtových podložkách nabíjať 3 minúty pre získanie ďalších 60 minút prehrávania hudby.

O kvalitnejšiu zvukovú stránku sa tentokrát postará nový dvojpásmový výškový a hĺbkový reproduktor. V obrátenom garde zvuk vylepšia tentokrát až 3 snímacie mikrofóny. Tie majú zaručiť najmä kvalitnejšie odhlučnenie okolia pri telefonátoch, ale aj kvalitnejšie potlačenie okolitého hluku pri použití funkcie Ambient Sound.

Pozrite siSlúchadlá SONG X chcú zaujať nevšedným puzdrom, dizajnom, ale aj Qi nabíjaním

Nové upraviteľné ovládanie dotykovými gestami vám navyše umožní ovládať slúchadlá vo väčšej miere aj bez toho, aby ste sa museli dotknúť vášho smartfónu. Jedno klepnutie už tradične zastavuje a obnovuje prehrávanie médií, zatiaľ čo dvojité poklepanie preskakuje pieseň a prijíma telefonát.

ZDROJ | Samsung

Podržaním môže byť spustená ľubovoľná funkcia, po novom napríklad aj odporúčaná hudba zo streamingovej služby Spotify, ktorú slúchadlá takýmto spôsobom natívne podporujú. Slúchadlá sú už navyše plne kompatibilné aj s operačným systémom iOS, hoci pri zariadeniach od Apple netreba rátať s bezkontaktným párovaním po otvorení obalu v blízkosti smartfónu.

Nové slúchadlá Samsung Galaxy Buds+ budú v predaji od 14. februára za cenu 169 eur. Novinkou je nový modrý variant, ktorý popri nemennej ponuke bielej a čiernej verzie nahradil výraznú žltú verziu, v ktorej bola ponúkaná ich prvá generácia. Ak si do 8.3.2020 predobjednáte nový Samsung Galaxy S20+ alebo Galaxy S20 Ultra 5G, slúchadlá Galaxy Buds+ k ním dostanete bezplatne.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku