Samsung Galaxy Book2 – Snapdragon 850 zabezpečí 20-hodinovú výdrž batérie

ZDROJ | Samsung

Microsoft nedávno predstavil novú generáciu hybridného počítača Surface Pro a teraz tak urobil aj Samsung. Nový Samsung Galaxy Book2 má ponúknuť najlepší kompromis medzi tabletom a notebookom.

Ako je spomenuté v úvode, Samsung Galaxy Book2 je čiastočne tablet a čiastočne klasický notebook. Operačným systémom je totiž Windows 10 S, ktorý je možné bezplatne rozšíriť na klasickú, plnú verziu Windows 10 bez obmedzení. Vo vnútri však pracuje mobilný čipset Qualcomm Snapdragon 850, ktorý má oproti procesorom od Intelu niekoľko výhod.

ZDROJ | Samsung

Prvou výraznou výhodou je 20-hodinová výdrž batérie. Galaxy Book2 tak teoreticky môže vydržať aj dvoj-dňové pracovné cesty bez nabíjačky. Batéria navyše podporuje adaptívne rýchle nabíjanie, hoci Samsung presne nešpecifikuje dĺžku nabíjania. Okrem toho však obsahuje aj gigabitový LTE modem, vďaka ktorému môže byť zariadenie neustále online.

ZDROJ | Samsung

V balení Samsung Galaxy Book2 je aj dotykové pero S Pen a klávesnica, ktorá zároveň slúži ako ochranný obal pri prenášaní. O vizuálny zážitok nie len pri práci sa postará 12-palcový AMOLED displej s rozlíšením 2 160 x 1 440 pixelov, ktorému asistuje dvojica reproduktorov od AKG s podporou Dolby Atmos. Súčasťou systému je aj aplikácia Samsung Flow pre jednoduché prenášanie súborov a notifikácií z telefónov Galaxy.

ZDROJ | Samsung

Galaxy Book2 okrem toho ponúka 5-megapixelový fotoaparát na prednej strane a 8-megapixelový fotoaparát na zadnej strane. Na nabíjanie a pripojenie príslušenstva poslúži dvojica USB-C portov, no nechýba ani čítačka microSD kariet a 3,5-mm jack. Pri zadnom fotoaparát je umiestnený aj snímač odtlačkov prstov.

RECENZIASamsung Galaxy Tab S4 – pripravený na prácu i zábavu

Celú zostavu slušného hardvéru však kazí 4 GB RAM, čo môže byť pre tablet s operačným systémom Android dosť, no pri Windows 10 už ide o značné obmedzenie do budúcnosti. Na jednej strane tak v balení nájdeme príslušenstvo, za ktoré si ostatné spoločnosti nechávajú priplatiť stovky dolárov, na druhej strane je tu zbytočné šetrenie pri pamäti RAM.

Samsung Galaxy Book2 bude v predaji už od 2. novembra za 999,99 dolárov. V predaji najprv v internetových obchodoch ATT.com, Microsoft.com a Samsung.com. Neskôr v novembri bude dostupný aj priamo v predajniach operátorov AT&T, Sprint a Verizon. Dostupnosť na našom trhu zatiaľ nebola potvrdená.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojSamsung

Komentáre k článku