Samsung Galaxy Book – 2v1 zariadenie, ktoré vyzerá parádne

Samsung si pre nás na MWC 2017 pripravil niečo skutočne parádne. Tablet s Windowsom, ktorý má skvelú klávesnicu, pero S Pen a nesie názov Samsung Galaxy Book. Ako vyzerá a čo prinesie tento revolučný produkt?

https://www.youtube.com/watch?v=Smv1ELCFqY8

Ide o zariadenie 2v1, ktoré disponuje špeciálnym S Pen perom. Vo vnútri nájdete poslednú verziu operačného systému Windows 10 a procesor Kaby Lake od Intelu.

K dispozícii budú dva rozmery. Prvý menší s 10,6″ Full HD TFT LCD displejom, ktorý bude vážiť 640 gramov a druhý väčší 12″ s AMOLED displejom, ktorý bude vážiť 754 gramov.

Z ostatných špecifikácií, Samsung vo verzii 10,6″ disponuje zabudovanou 4 GB RAM pamäťou a interným úložiskom vo veľkosti 64 GB/128 GB. Pomocou microSD karty si však môžete kapacitu rozšíriť až na 256 GB.

12″ verzia je na tom ešte lepšie. Okrem 4 GB RAM ponúka 128 GB alebo 256 GB úložisko a displej v rozlíšení 2 160 x 1 440 px.

Pozrite siZNAČKY | Samsung – história a súčasnosť hviezdneho konglomerátu

Čo sa týka pripojiteľnosti, Samsung vybavil svoj Galaxy Book dvomi USB-C portmi, no týmito portmi bude disponovať iba väčšia 12″ verzia.

V balení okrem S Pen nájdete aj štýlovú podsvietenú klávesnicu. Spomínané pero netreba nabíjať, keďže nemá integrovanú batériu.

Samsung Galaxy Book má ešte jedno eso v rukáve a to možnosť prepínania medzi módmi PC mód, Note mód a Multimedia mód.

Pozrite siSamsung na MWC ukáže svoje najzaujímavejšie VR a AR projekty

V prípade PC módu funguje zariadenie ako bežný počítač s klávesnicou, dotykovým displejom a Windows 10. V prípade Note módu stačí, aby ste prehli klávesnicu a zmenili uhol naklonenia a následne môžete začať písať pomocou S Pen. Cez lištu v menu môžete pohodlne prepínať režim písania na režim kreslenia.

S Pen podporuje funkcie ako sú Screen Off Memo pre rýchle zapisovanie poznámok, PDF Annotation pre jednoduchú editáciu alebo nástroj Advanced Drawing kreslenie na profesionálnej úrovni.

Galaxy Book ponúka 13 Mpx zadný fotoaparát a 5 Mpx webkameru a výdrž batérie je 10,5 hodín.

Ak chcete využiť zariadenie na sledovanie filmov, jednoducho ho prepnete do tretieho módu Multimedia, ktorý je primárne určený na sledovanie videí a filmov.

Samsung oznámil aj novú technológiu Samsung Flow, ktorá umožní inteligentné prepojenie medzi ich zariadeniami pomocou biometrických znakov. O cene a dostupnosti zatiaľ informácie nemáme, no určite vám dáme vedieť medzi prvými. Ako sa Samsung Galaxy Book pozdáva vám?

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2017 ďakujeme spoločnostiam Huawei Technologies a Samsung Electronics, ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone. O dátové spojenie redaktorov zo Španielska sa stará operátor Telekom.

Komentáre k článku