Samsung Galaxy Book S – ultratenký notebook s LTE a až 23-hodinovou výdržou

ZDROJ | Samsung

Samsung popri novej sérii smartfónov Galaxy Note10 prekvapivo predstavil nový aj notebook Galaxy Book S, ktorý bok po boku biznisového smartfónu poskytne používateľom ten správny hardvér na prácu i multimédiá v ultratenkom prevedení s dlhou výdržou batérie a LTE pripojením.

https://youtu.be/JiGkOVG73kc

Nový Samsung Galaxy Book S je už na prvý pohľad kompaktný a potvrdzujú to aj jeho rozmery 305,2 x 203,2 x 6,2-11,8 milimetra a najmä hmotnosť 0,96 kilogramu. Takéto parametre dosahuje najmä použitím 7-nm čipsetu Qualcomm Snapdragon 8cx, ktorý priamo vychádza z čipsetov pre smartfóny. Je preto logické, že jeho súčasťou je aj LTE modem kat. 18, ktorý využíva vstavaný slot pre Nano SIM kartu.

ZDROJ | Samsung

Samotný čipset dosahuje maximálnu frekvenciu 2,84 GHz a pri práci mu sekunduje 8 GB RAM (LPDDR4X), zatiaľ čo používatelia si budú môcť vybrať medzi variantom s 256 GB internou pamäťou a až 512 GB pamäťou. V oboch prípadoch je však možné pamäť rozšíriť pomocou slotu pre microSD kartu s maximálnou kapacitou 1 TB.

Pozrite siSamsung Galaxy Watch Active2 sú tu ani nie pol roka od pôvodných

Ďalšou výhodou tohto čipsetu je okrem LTE pripojenia aj nízka spotreba energie, vďaka čomu vydrží Galaxy Book S aj s 42 Wh batériou na jedno nabitie prehrávať video až 23 hodín. Ide samozrejme iba o papierovú výdrž a prax môže byť iná, no aj pri polovičnej výdržy by Galaxy Book S prekonal väčšinu notebookov na trhu, ktoré využívajú procesory od Intelu alebo AMD.

Operačným systémom je Windows 10 Home, resp. podľa variantu a regiónu verzia Pro. Keďže Windows natívne podporuje ovládanie dotykom, Samsung stavil na 13,3” 10-bodový dotykový TFT panel s Full HD rozlíšením a pomerom strán 16:9. Nad obrazovkou nájdeme webkameru s rozlíšením 720p, ktorá však neslúži na prihlasovanie do systému. Na tento účel je tu umiestnený snímač odtlačkov prstov s podporou Windows Hello.

ZDROJ | Samsung

Ako sme na to už pri zariadeniach od spoločnosti Samsung zvyknutí, o zvuk sa postarala jej dcérska spoločnosť AKG. Stereo reproduktory podporujú priestorové ozvučenie Dolby Atmos, ktoré je možné používať v režimoch Dynamic, Movie, Music, Game, Voice alebo vlastnom personalizovanom režime.

Pozrite siRuší vás okolie? Vyskúšajte JBL Live 650BTNC

Čo sa týka konektivity, okrem LTE, GPS/Galileo, dvojpásmových Wi-Fi sietí a Bluetooth 5.0 ponúka Galaxy Book S iba jeden jediný fyzický port a to USB-C, ktorý zároveň slúži na nabíjanie batérie.

ZDROJ | Samsung

Samsung Galaxy Book S zamieri do predaja na vybarných trhoch už v septembri so štartovacou cenou 999 dolárov. Dostupnosť na Slovenskom trhu zatiaľ nebola potvrdená.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku