Samsung Galaxy Book Odyssey dostáva NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti

ZDROJ | Samsug

Herný notebook Book Odyssey je momentálne najvýkonnejší zo série Galaxy. Samsung ho predstavil včera popri nových modeloch Galaxy Book a Galaxy Book Pro.

Novinku budú poháňať procesory Intel 11. generácie i5 a i7 s grafikou NVIDIA GeForce RTX 3050 Max-Q alebo 3050 Ti Max-Q. Ide vôbec o prvý notebook, ktorý ponúka ako alternatívu druhú grafickú kartu. Procesory môžu byť spárované až s 32 GB DDR4x RAM a až 2TB NVMe SSD.

Dlhodobému výkonu pomôže vylepšený systém chladenia, výrobca ho však bližšie nešpecifikoval.

ZDROJ | Samsung

Konektivitu zaisťuje Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1, dva USB-C porty, tri porty USB-A 3.2, HDMI, konektor pre pripojenie Ethernetu RJ45, slot na microSD kartu a 3,5 mm jack.

Aj v tomto modeli je použitá špičková klávesnica Pro Keyboard s nožnicovým mechanizmom. Umožňuje rýchle a pohodlné písanie
vďaka tichému chodu a 1 mm zdvihu. Bezpečnosť dát má na starosti snímač odtlačkov prstov, umiestnený je na tlačidle ON/OFF. Nechýba podpora Dolby Atmos.

Galaxy Book Odyssey má 15,6-palcovú FHD obrazovku a webkameru so 720 px. Jeho rozmery sú 356,6 x 229,2 x 17,7 mm pri 1,85 kg.

Cena Samsung Galaxy Book Odyssey sa bude začínať na 1 399 dolároch (bez dane), predaj sa spustí v auguste. K dispozícii bude štýlovej v čiernej farbe (Mystic Black). O uvedení Book Odyssey na náš trh sa zatiaľ neuvažuje. Škoda.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku