Samsung Galaxy Beam: Android so zabudovaným projektorom!

Už minulý týždeň sme písali o malom projektore Philips PicoPix, ktorý sa zmestí aj do vrecka saka. Samsung projekciu ešte viac minimalizoval a predstavil svoj nový smartfón Samsung Galaxy Beam, ktorý okrem silnej batérie, obľúbeného operačného systému Google Android obsahuje aj integrovaný projektor.

Samsung Beam

Pozrite si: 
Samsung Galaxy Beam: pohltia smartfóny aj projektor? (RECENZIA)

Projektory v zariadeniach Samsung nie sú na trhu žiadnou novinkou. Nájdete ich napríklad v niektorých telefónoch tejto kórejskej značky, ktoré sa však vo väčšine prípadov na náš trh ani nedostali. Dúfajme, že inak tomu bude v prípade nového smartfónu s označením Galaxy Beam. Nový model sa už svojim dizajnom výrazne odlišuje od záplavy modelov Galaxy, ktorej sme sa v poslednej dobe dočkali. Bočné strany sú totižto vyhotovené v žltej farbe, ktorú nemôžete prehliadnuť. V hornej strane nájdete miernu vypuklinu, ktorá ako sme už avizovali, skrýva pico projektor so svietivosťou 15 lúmenov. Ten by mal podľa údajov výrobcu bez problémov zvládnuť zobraziť ostrý obraz na stenu s uhlopriečkou až 50“ a mal by si hravo poradiť aj so zobrazovaním za denného svetla, čo však pri slabej svietivosti je dosť nepravdepodobné. Samozrejme Samsung do svojho nového smartfónu pripravil niekoľko aplikácií spolupracujúcich s integrovaným projektorom. Môžete si v nich navoliť rôzny obsah, ktorý budete na stenu premietať.

Samsung Beam

Aj napriek integrácii malého projektora je Samsung Beam bežným smartfónom, v ktorom nájdeme operačný systém Google Android vo verzii 2.3 s grafickou nadstavbou Samsung Touch Wiz 4.0. Prvky systému sa budú zobrazovať na 4“ TFT displeji s rozlíšením 480 x 800 bodov. V tele Samsungu Beam tlčie dvojjadrové srdce s frekvenciou 1 GHz, ktoré je doplnené o 768 MB operačnej pamäte. Pre vaše údaje okrem microSD poslúži aj 8 GB integrovanej pamäte. Fotografie môžete vyhotoviť integrovaným fotoaparátom s maximálnym rozlíšením 5 Mpx, automatickým zaostrovaním, LED bleskom a možnosťou natáčania HD videa pri 30 fps. Pre videohovory naopak využijete prednú 1,3 Mpx kameru. Chýbať nebude ani podpora rýchlych dát, Wi-Fi b/g/n a Bluetooth 3.0 modul alebo priama podpora pre prehrávanie DivX súborov. Potešením pre budúcich majiteľov bude istotne použitie silnej batérie, ktorej kapacita 2 000 mAh predpovedá výbornú výdrž na jedno nabitie a to najmä ak nebudete hojne využívať integrovaný projektor. Bohužiaľ cenu ani dostupnosť Samsungu Beam na našom trhu spoločnosť Samsung doposiaľ nezverejnila.

Samsung Beam

Foto: Samsung

Za pozvanie na MWC 2012 ďakujeme operátorovi O2.

Komentáre k článku