Samsung Galaxy A90 5G je vlajková loď strednej triedy

ZDROJ | Samsung

Pripojenie budúcnosti 5G pomaličky lezie aj do strednej triedy smartfónov. Samsung ako lákadlo do Samsung Galaxy A90 5G prihodil aj Samsung DeX.

Juhokórejský Samsung s triedou „áčkových modelov“ odpovedal čínskym výrobcom s agresívnou politikou nízkych cien. Ak ste túto kategóriu prehliadli, pozrite si náš článok z predstavenia v Miláne, Samsung Galaxy A80 má otočný trojfoťák a výsuvný mechanizmus!

ZDROJ | Samsung

 

Samsung v strednej triede rozhodne neskončil a zdá sa, že má v pláne úradovať vo veľkom. Najnovšie predstavil vlajkovú loď tejto triedy Samsung Galaxy A90 5G, teda prvý smartfón strednej triedy s 5G konektivitou. Rozhodne nejde o telefón s jedinou zaujímavou charakteristikou. Ponúka tiež Samsung DeX, čo je premiéra v tejto triede.

ZDROJ | Samsung

A90 5G poháňa procesor Snapdragon 855 s 5G modemom Qualcomm X50, podporený 6 alebo 8 GB pamäte RAM a so 128 GB úložiskom. Variant so 6 GB RAM ponúka aj slot na microSD kartu, ktorou sa dá úložný priestor rozšíriť o 512 GB. Operačný systém je Android Pie.

6,7-palcový FHD + Super AMOLED displej má rozlíšenie 1080p s výrezom pre 32 Mpx selfie kameru, tak ako je to pre Samsung typické. Nechýba čítačka odtlačku prsta zabudovaná priamo do displeja.

Pozrite siPonúkne Samsung Galaxy A90 revolučnú otočnú kameru?

Zadná strana smartfónu je zo skla so vzorom a nájdeme tu trojicu fotoaparátov. Hlavným má 48 Mpx, 123-stupňovému ultraširokému sa ušlo 8 Mpx a hĺbkový senzor operuje s 5 Mpx. K dispozícii su funkcie ako Super Steady, Scene Optimzer alebo Flaw Detector. Selfie kamera je vybavená režimom Live Focus. Batéria má 4 500 mAh a dobíjať je ju možné až do 25 W.

ZDROJ | Samsung

Prvý smartfón strednej triedy s 5G je v čiernej a bielej farbe a do do predaja ide v týchto dňoch, avšak zatiaľ len v Južnej Kórei. Či a kedy sa dostane aj na iné trhy spoločnosť zatiaľ neoznámila. Rovnako ako ceny. Špekuluje sa však o rozpätí 700 až 750 eur.

Zdrojsamsungmobilepress.com,theverge.com,gsmarena.com

Komentáre k článku