Samsung Galaxy A8s má miniatúrny otvor v displeji a tri fotoaparáty

Zdá sa, že takzvaný „notch“, respektíve veľký výrez v hornej časti obrazovky, zo smartfónov čoskoro vymizne. Nahradia ho miniatúrne otvory pre predný fotoaparát, aký má aj nový Samsung Galaxy A8s.

Odporcovia výrezov sa môžu tešiť na nový Samsung Galaxy A8s s takzvaným Infinity-O displejom. Predný fotoaparát sa v tomto prípade presunul z hornej strednej časti do rohu, kde jeho 6,7-milimetrový výrez obklopuje 6,4-palcový displej s rozlíšením 1 080 x 2 340 pixelov a pomerom strán 19,5:9. Samsung však zatiaľ nespomenul, či ide o LCD alebo Super AMOLED displej.

ZDROJ | Samsung

Vo vnútri výrezu je umiestnený 24-megapixelový fotoaparát s clonou f/2.0, no za pozornosť stojí aj zadná zostava, ktorú tvorí 24-megapixelový senzor s clonou f/1,7, 5-megapixelový hĺbkový snímač s clonou f/2,2 a 10-megapixelový snímač s teleobjektívom. Kúsok od trojitého fotoaparátu sa nachádza aj snímač odtlačkov prstov.

ZDROJ | Samsung

Samsung Galaxy A8s poženie čipset Snapdragon 710 s 6-8 GB RAM a pre používateľov bude k dispozícii interné úložisko s kapacitou 128 GB, ktoré je možné rozšíriť až o 512 GB pomocou microSD karty. Batéria má kapacitu 3 400 mAh a podporuje adaptívne rýchle nabíjanie cez USB-C.

Pozrite siSamsung Galaxy A9 – štyri fotoaparáty a výbavou bližšie k vlajkovým lodiam

Miernym sklamaním je však to, že smartfón príde do predaja so starším operačným systémom Android 8.1 Oreo, kým už je niekoľko mesiacov k dispozícii aj novší Android 9 Pie.

ZDROJ | Samsung

Novinka príde do predaja na čínsky trh už 21. decembra v modrej, sivej a zelenej farbe, no cenu zatiaľ nepoznáme a Samsung nepotvrdil ani dostupnosť na ďalších trhoch.

ZdrojGSMArena

Komentáre k článku