Samsung Galaxy A8 je už na Slovensku. Pôjde ako teplé rožky?

Samsung dnes začal predávať najnovší model Samsung Galaxy A8. Má množstvo prvkov z vlajkovej série Galaxy S, no prináša aj úplné novinky. Pozrite sa, čím chce ďalší model s Infinity displejom zaujať.

RECENZIASamsung Galaxy A8 (2018) – Bude odľahčená vlajková loď hitom sezóny?

Od dnes si môžete kúpiť nový Samsung Galaxy A8 (2018). Ak ste si ho predobjednali, získať ste ho mohli aj s darčekom – okuliarmi pre virtuálnu realitu Samsung Gear VR. Novinka by sa mala zaradiť medzi už existujúce modely Galaxy A3 (2017), A5 (2017) a Galaxy S8/S8+. Vo svete sa dokonca bude predávať aj väčší model Samsung Galaxy A8+, na Slovensku však nebude k dispozícii.

Pozrite siTestovali sme Samsung Gear VR s ovládačom

Novinka už na prvý pohľad zaujme dizajnom, ktorý vychádza zo súčasných vlajkových lodí. Už je to pri Samsungu štandardom, že prepožičia dizajn najlepších modelov začiatkom roka A-čkovej sérii. Je tomu tak i preto, že sa už chystá nová vlajková loď – model Galaxy S9 (predstavená bude koncom februára 2018 na kongrese MWC 2018 v Barcelone).

Porovnanie veľkostí: Samsung Galaxy A8 vs. Samsung Galaxy Note8

Samsung Galaxy A8 sa však od Galaxy S8 líši v tom, že Infinity displej nie je po okrajoch zaoblený. A tak tu máme prvú „flat“ verziu smartfónu s 5,6-palcovým displejom s pomerom strán 18,5:9 (Full HD rozlíšenie 2220x1080px), ktorý priamo konkuruje modelom LG G6 či lacnejšiemu LG Q6. Keďže displej zaberá podstatnú časť prednej strany, zmizlo hardvérové tlačidlo pod displejom a čítačka odtlačkov prstov sa presunula dozadu – pod fotoaparát.

Umiestnenie čítačky sa nám zdá lepšie ako pri modeloch S8/S8+, uchytanie objektívu fotoaparátu by mohlo byť menšie. Mimochodom zaujímavé je porovnanie rozmerov novinky, ktorá je užšia ako Galaxy A5 (2017), a to takmer milimeter. Pritom displej má uhlopriečku 5,6 namiesto 5,2-palcov.

Pozrite siSamsung predstavil Galaxy A8 a A8+, poznáme cenu a dostupnosť na našom trhu

Všetky tri dostupné farebné verzie Samsung Galaxy A8 na Slovensku.

Hardvér je taktiež zaujímavý, nechýba 8-jadrový  procesor, 4 GB pamäť RAM či 32 GB interná pamäť rozšíriteľná pomocou pamäťových microSD kariet až do +256 GB. Mimochodom, Samsung Galaxy A8 je prvým  modelom výrobcu, kde sa môžete tešiť na plnohodnotnú Dual SIM verziu. V predaji (okrem ponuky operátorov Orange a Telekom), bude totiž verzia s možnosťou používania 2 SIM kariet naraz, pričom druhá SIM karta nie je na úkor pamäťovej karty – tá ma totiž samostatný slot.

Zadný fotoaparát má 16 Mpx rozlíšenie a clonu f/1,7, takže sa môžete tešiť aj na pekné fotografie v noci. To, čo bude lákať najmä priaznivcov selfie je predná kamera, teda konkrétne dvojica predných kamier.

Samsung tak vsadil na Duálny fotoaparát vpredu, kde hlavný má 16 Mpx rozlíšenie a sekundárny širokouhlý 8 Mpx rozlíšenie. Výhodou by tak mali byť atraktívne fotografie s rozostreným pozadím, podobne ako ponúka Samsung Galaxy Note8, avšak pri hlavnom fotoaparáte. Clona oboch fotoaparátov je f/1,9.

Pozrite siIsland objektívom Samsung Galaxy Note8

Samsung Galaxy A8 má však aj novú technológiu Tetra-buniek. Ich cieľom je vytvorenie jasných fotografií aj pri šere či v tme. Funguje to na princípe zlúčenia 4-pixelov do jedného, ktoré tak spolu zvyšujú citlivosť a jas svetla a dokonca aj znižujú šum. Bližšie sa o technológii dozviete z priloženej fotografie.

Samsung Galaxy A8 ponúkne aj certifikáciu IP68. Nechýba mu USB-C konektor, no žiaľ v docku Samsung DeX ho nepoužijete, rovnako oproti vlajkovým lodiam Galaxy S mu chýba bezdrôtové nabíjanie. Myslíme si však, že s cenou na úrovni 499 € bude mať veľkú šancu presadiť sa na trhu.

K dispozícii bude v troch farebných verziách – čierna, zlatá a šedá Orchid Grey. Navyše ak výrobca ponúkne nejakú dodatočnú akčnú zľavu, alebo benefit (ako tomu býva zvykom), rozhodne bude jeho kúpa zaujímavá.

Pozrite siSamsung DeX – vytvorí zo smartfónu počítač

V redakcii už novinku testujeme, pozrite si zatiaľ naše prvé dojmy aj vo videu z dnešného dňa. Ak vás niečo konkrétne zaujíma, napíšte nám do diskusie alebo na náš redakčný mail redakcia@techbox.sk.

https://www.youtube.com/watch?v=5kyPdEiBMFg&t

Komentáre k článku