Samsung Galaxy A71 chce zaujať štvoricou fotoaparátov a zaujímavou cenou

ZDROJ | Samsung

Silný zástupca strednej triedy, rad Samsung Galaxy A, je na našom trhu jedným z najobľúbenejších. Spoločnosť predstavila najnovší prírastok Samsung Galaxy A71.

Novinka poteší milovníkov fotografie. Na zadnej stráne nájdete štvoricu fotoaparátov usporiadaných do tvaru L. Foto výbava je doplnená selfie kamerou riešenou tradičným Samsung výrezom v displeji.

ZDROJ | Samsung

Hlavný fotoaparát má rozlíšenie 64 Mpx s clonou f/1.8, snímač hĺbky ostrosti má 5 Mpx a clonu f/2.2. Ak vás baví fotiť veľmi detailné fotografie, vašim prirodzeným favoritom sa stane makro fotoaparát s 5 Mpx a clonou f/2.4. Štvoricu fotoaparátov na zadnej strane uzatvára ten s prívlastkom super-široký, ktorý má zorné pole 123 stupňov, čo zodpovedá ľudskému oku. Má 12 Mpx a clonu f/2.2. Selfie kamera má 32 Mpx s clonou f/2.2.

Fotoaparáty sú podporené umelou inteligenciou, ktorá dokáže, napríklad, navrhnúť, resp automaticky prepnúť, na super-široký fotoaparát, ak si to záber vyžaduje. Zaujímavo znie stabilizácia obrazu Super Steady Video pri nahrávaní videa. Samsung tvrdí, že budete mať obraz bez chvenia či sledujete pohybujúci sa obraz alebo bežíte.

ZDROJ | Samsung

Samsung Galaxy A71 je vybavený bezrámikovým Super AMOLED Infinity-O displejom s uhlopriečkou 6,7-palcov a rozlíšením Full HD+ 1 080 x 2 400 pixlov. Ako sme už spomenuli, selfie kamera je riešená výrezom typickým pre Samsung. Telo má rozmery 163,6 x 76,0 x 7,7 milimetrov a váha je 179 gramov. Batéria má kapacitu 4 500 mAh, nechýba rýchlo nabíjanie vďaka 25 W príkonu.

O čo najplynulejší chod zariadenia sa postará 8-jadrový procesor, ktorý je zložený z 2-jadra 2,2 GHz v kombinácii s 6-jadrom 1,8 GHz. Výkon podporí tiež 6 GB pamäť RAM a k dispozícií bude 128 GB vnútorného úložného priestoru. Ten sa bude dať rozšíriť pomocou MicroSD karty do 512 GB. Smartfón je podľa svetovej špecifikácie Dual SIM, k dispozícii majú byť 3 sloty, teda súčasne môžete použiť pamäťovú kartu a dve SIM.

ZDROJ | Samsung

Čítačka odtlačkov prstov je zabudovaná do displeja, využiť tiež môžete tvárovú biometriu. Samsung použil bezpečnostnú platformu Samsung Knox, ktorá spĺňa požiadavky obranného priemyslu, nechýba podpora Bixby a celého ekosystému inteligentných aplikácií, rovnako ako Samsung Health.

Samsung Galaxy A71 sa na Slovensku začne predávať začiatkom februára. Na našom trhu bude v čiernej, striebornej alebo modrej farbe za 469 €.

Spolu s A71 bol predstavený aj menší brat Samsung Galaxy A51 so 6,5-palcovou Full HD+ Super AMOLED Infinity-O obrazovkou s rozlíšením 1 080 x 2 400 pixlov, štvoricou fotoaparátov, kde hlavným má 48 Mpx a ostatok je totožný s A71. Rozmery sú 158,5 x 73,6 x 7,9 milimetrov, váha je 172 gramov.

8-jadrový procesor modelu A51 je zložený z 4-jadra 2,3 GHz a 4-jadra 1,7 GHz, RAM má 4 GB a úložný priestor je na úrovni 128 GB. Cena pre slovenský trh je 369 €. V ponuke budú čierna, biela a modrá farba. Predaj začína v druhej polovici januára.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku