Samsung Galaxy A70s – 64-megapixelový fotoaparát zamieril do strednej triedy

ZDROJ | Samsung

Súťaž o najväčší počet megapixelov v oblasti smartfónov je späť. Samsung predstavil nový smartfón Galaxy A70s so 64-Mpx fotoaparátom na zadnej strane.

Snímač Samsung Bright GW1 s rozlíšením 64 megapixelov, ktorý bol predstavený ešte v máji tohto roku, sa dostáva do prvých modelov tohto výrobcu. Nový Samsung Galaxy A70s je však až na tento senzor pomerne nudný smartfón, ktorý by inak v Samsungovej A-sérii veľmi nevynikol.

ZDROJ | Samsung

Prednú stranu smartfónu tvorí primárne 6,7-palcový Super AMOLED displej s rozlíšením Full HD+, ktorý okrem spodného rámu obmedzuje iba miniatúrny výrez pre 32-megapixelový selfie fotoaparát. Snímač odtlačkov je už integrovaný priamo do obrazovky.

Pozrite siOnePlus má svoj prvý vlastný televízor s displejom od Samsungu

So zadnou stranou sa Samsung vyhral o niečo viac a aplikoval na ňu nový 3D dizajn s matným povrchom. Okrem toho na zadnej strane nájdeme už iba systém troch fotoaparátov, v ktorom je hlavným snímačom už spomínaný 64-Mpx snímač Bright GW1 doplnený o 8-Mpx ultraširokouhlý senzor a 5-Mpx hĺbkový senzor.

ZDROJ | Samsung

Keďže nejde o vlajkovú loď, pod povrchom tohto smartfónu nájdeme čipset vyššej-strednej triedy. Konkrétne ide o Qualcomm Snapdragon 675, ktorému sekunduje 6 až 8 GB pamäte RAM, zatiaľ čo používatelia budú mať štandardne k dispozícii až 128 GB interné úložisko.

Po softvérovej stránke netreba čakať žiadne prekvapenia, smartfón beží na operačnom systéme Android 9 Pie s nadstavbou OneUI, ktorú ponúkajú všetky novšie smartfóny od Samsungu. Oceniť treba pomerne veľkú batériu s kapacitou 4 500 mAh, ktorá podporuje rýchle nabíjanie s výkonom 25 W.

Pozrite siObrazový Samsung The Frame kúpite aj na Slovensku, cenami však nepoteší

Samsung Galaxy A70s je v tomto momente v predaji iba na indickom trhu, kde ho spoločnosť ocenila v základnej verzii s 6 GB RAM v prepočte na zhruba 375 eur. Za viac operačnej pamäte záujemcovia zaplatia zhruba 400 eur. Predaj na ďalších trhoch zatiaľ Samsung nepotvrdil.

ZdrojSamsung

Komentáre k článku