Samsung dá záruku 10 rokov na svoje TV s technológiou Quantum Dot

Samsung počas výstavy IFA 2016 nepredstavil žiadny nový televízor. V ponuke tak naďalej budú modely, ktoré sme videli už začiatkom roka počas Samsung Forum 2016.

RECENZIASamsung SUHD Série 8 – tenká nezakrivená TV s výborným obrazom

Samsung_Quantum_dot_1
Výrobca však oznámil veľmi dôležitú stratégiu. Verí totiž technológii Quantum Dot, ktorú ponúka už vo svojich 19-tich modeloch SUHD TV s veľkosťou uhlopriečky od 43 do 88 palcov.

Pozrite siSamsung SUHD TV Quantum dot mieria vysoko

A to až natoľko, že na SUHD TV s Quantum Dot bude poskytovať záruku 10 rokov voči vypáleniu pixelov.

https://youtu.be/1YoknnIC3Z4

Samsung_Quantum_dot_9

Samsung tak chce bojovať proti konkurencii, ktorá už dnes predáva TV s OLED displejmi, avšak tie majú problém práve s vypaľujúcimi sa pixelmi. To je veľmi nepríjemné, najmä pri cene OLED TV.

Samsung_Quantum_dot_8

Najväčší a najvybavenejší model v ponuke Samsungu je SUHD TV KS9800 s uhlopriečkou 88-palcov, ktorý sme si môžu návštevníci výstavy IFA 2016 pozrieť na stánku výrobcu.

Samsung_Quantum_dot_4

Technológia Quantum Dot dokáže zabezpečiť veľmi pekný kontrast obrazu, zobrazí totiž až 10-bitovú farebnú hĺbku, čo je v podstate vernosť farebného spektra, aké dokáž naše oko vnímať.

Samsung_Quantum_dot_7

Výhodou je aj podpora HDR so svietivosťou 1000 nitov! Dokonca tieto televízory sú úplne bez obsahu kadmia. Quantum Dot pritom patrí medzi najspoľahlivejšie a najstabilnejšie technológie zobrazovania.

Samsung_Quantum_dot_6

Novinkou v ponuke Samsungu je aj zakrivený počítačový monitor s technológiou Quantum Dot, a to model CF791. Má uhlopriečku 34-palcov a QHD rozlíšenie.

Samsung_Quantum_dot_PC_1

Samsung_Quantum_dot_PC_2

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2016 ďakujeme spoločnostiam Huawei a Samsung.

ZdrojTECHBOX

Komentáre k článku