Samsung Corby II: korbáčik je späť!

Samsung po takmer dvoch rokoch predstavil nástupcu populárneho dotykáča, ktorý si svojho času získal davy. Miniatúrny dotykáč dostal krajšie telo, väčší displej a samozrejme lepšiu výbavu, hoci sa na prvý pohľad tak nezdá.

 Samsung Corby II

Novinka s dvojkou na konci názvu narástla do plošných rozmerov, no mierne schudla v páse. Celkovo má tak rozmery 109,9 x 60,6 x 11,7 mm a hmotnosť poskočila na 102 gramov. Väčšie rozmery má na svedomí väčší, 3,2 palcový displej, ktorý ale nedostal vyššie rozlíšenie. Majitelia sa tak budú musieť uspokojiť s QVGA rozlíšením. Nezmenilo sa ani rozlíšenie fotoaparátu, ktoré ostalo rovných 2 Mpx. Z multimediálnej oblasti ostalo zastúpené FM rádio s RDS či audio prehrávač, ale pribudol 3,5 mm audio konektor.

 Samsung Corby II

Zásadným krokom vpred aj pre najnižšiu vrstvu mobilov je implementácia Wi-Fi modulu, hoci z mobilných štandardov dátové prenosy zastupuje len GPRS/EDGE. Podpora UMTS či HSPA chýba. Škoda tiež, že výrobca nesiahol po OS Android, no aspoň svoj vlastný vylepšil TouchWiz UI namiesto „hračkárskeho“ v pôvodnom modeli. V PAN sieťach budete rýchlejší aj vďaka Bluetooth 3.0. Pribudol aj akcelerometer, slot pre microSDHC karty či kompletné prepojenie so sociálnymi sieťami. Dlho na príjme vydržíte aj vďaka 1 000 mAh batérii. Samsung Corby II (GT-S3850) bude v predaji už čoskoro v troch farbách za zatiaľ nezverejnenú cenu. Vysoká však nebude.

Samsung Corby II

Komentáre k článku