Samsung Connect Auto umožní diaľkový prístup k autám

Samsung na výstave MWC 2016 predstavil zaujímavú inteligentnú krabičku Connect Auto, ktorá sa zapája priamo do portu OBD II pod volantom automobilov. Vďaka tomu získate okamžité upozornenia o štýle jazdy či spotrebe, pričom Connect Auto poskytuje aj Wi-Fi pripojenie, takže cestujúci môžu byť neustále on-line.

Výhodou je bezpečnosť riešenia, o ktorú sa stará Samsung KNOX1 – mobilná bezpečnostná platforma. Samsung Connect Auto je tak podľa výrobcu dostupné riešenie, ktoré stavia ochranu a bezpečie na prvé miesto.

Samsung_connected_car_1

„Na základe podnetov od našich zákazníkov sme vytvorili pripojiteľný automobilový ekosystém, ktorý hladko integruje naše produkty a partnerské služby, a tak navodzuje lepší zážitok z jazdy. Prostredníctvom spolupráce s uznávanými partnermi a odborníkmi v mnohých priemyselných odvetviach uskutočňujeme našu víziu – zapájať technológie Internetu vecí do každodenného života ľudí,“ povedal Dr. Injong Rhee, výkonný viceprezident a riaditeľ pre oblasť R&D, Software and Services, divízie Mobile Communications Business v spoločnosti Samsung electronics.

Samsung_connected_car_2

Jadro Samsung Connect Auto tvorí zabezpečenie KNOX a z hľadiska interoperability potom Tizen OS. Samsung KNOX poskytuje zabezpečenie od hardvéru cez niekoľko úrovní softvéru vrátane aplikácií.

Vďaka aplikácii systém nielen hodnotí jazdu pomocou algoritmov geo-fencing, ale v prípade nehody sa dokážu odoslať núdzové upozornenia na vodičove kontakty a k dispozícii sú aj asistenčné služby.

S vyhľadaním automobilu v reálnom čase pomáha tiež aplikácia Find My Car vo vašom samrtfóne využívajúca LTE a GPS. Výhodou je už spomínaný LTE Wi-Fi hotspot, takže v aute je možné využívať streamovacie služby alebo kľudne hrať aj online hry.

Samsung_connected_car_4

Samsung s Connect Auto vytvára nový ekosystém partnerov – dopravcov, poisťovní, operátorov asistenčných služieb a sietí údržby. Vďaka partnerstvu s výrobcami automobilov pomáha Samsung vyplniť medzeru medzi automobilovým priemyslom a mobilným svetom.

Investíciami do vývoja pripojených automobilových služieb pre spotrebiteľov aj podniky Samsung aj naďalej buduje cenné partnerské vzťahy, ktoré poskytujú vodičom prémiové služby.

Medzi spoločnosti, ktoré v súčasnosti participujú na tomto ekosystéme pripojených automobilov, patria: Amdocs, AT&T, AXA, Blink by Ager, China Unicom, Cisco, Crawford&Company, Ericsson, Europcar, HERE, IBM, Jasper, Oberthur Technologies, Openbay, Orange, Tantalum a Willis Towers Watson.

Samsung_connected_car_3

Samsung Connect Auto bude však najskôr k dispozícii iba v USA v druhom štvrťroku 2016. Prvým bezdrôtovým poskytovateľom tohto riešenia v USA bude spoločnosť AT&T. Kedy technológia príde aj do Európy žiaľ nie je známe.

 

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2016 ďakujeme spoločnostiam Orange Slovensko a Samsung Electronics, ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX.

Komentáre k článku